Գիտաժողով. տնտեսագիտության ժամանակակից հիմնահարցեր
2015 թ. մարտի 12-15-ը Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետում տեղի է ունենալու տնտեսագիտական երիտասարդական գիտաժողով:
Գիտաժողովին կարող են մասնակցել ՀՀ և արտասահմանյան բուհերի և գիտահետազոտական կենտրոնների ուսանողները, ասպիրանտները, երիտասարդդասախոսներնուգիտաշխատողները (մասնակիցը պետք է լինի մինչև 35 տարեկան): Մասնակցության համար անհրաժեշտ է մինչև 2015 թ. հունվարի 30-ը economconf@gmail.com  էլեկտրոնային փոստի հասցեին ուղարկել`
• լրացված մասնակցության հայտը,
• զեկուցման թեզիսը,
• գիտական ղեկավարի կարծիքը և համապատասխան ամբիոնի երաշխավորագիրը (միայն գիտական աստիճան չունեցողների համար):
Գիտաժողովի աշխատանքային լեզուներն են` հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն:
Մանրամասներին ծանոթացեք հայկական գիտական համագործակցության կայքից՝ հետևյալ հղումով՝ http://goo.gl/XkrPcN, որտեղից կարող եք ներբեռնել նաև մասնակցության հայտի ձևը:

Научная конференция: проблемы современной экономики
2-15 марта 2015 года в факультете Экономики и управления Ереванского государственного университета пройдет молодежная научная конференция по экономике.
В конференции могут могут принимать участие студенты научно-исследовательсих центров, аспиранты, молодые лектора и научные работники (возраст участника не должен быть старше 35 года) армянскох и зарубежных вузов. Для участия в конференции необходимо до 30-го января 2015 года по электронной почте economconf@gmail.com отправить:
заполненную форму заявки,
тезисы доклада,
мненине научного руководителя и рекомендация соответствующей кафедры (только для тех, у кого нет ученой степени)
Рабочие языки научной конференции – армянский, русский, английский.
Для получения дополнительной информации посетите веб-сайт армянского научного сотрудничества в следующей ссылке http://goo.gl/XkrPcN, откуда и можете скачать форму заявки.