Ուսման վարձի փոխհատուցում՝ ՀԵՀ-ից
Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը ՀՀ կառավարության և ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության աջակցությամբ կփոխհատուցի ՀՀ սահմանամերձ (սահմանապահ) համայնքներում բնակվող և պետական բուհերի առկա ուսուցման համակարգի բակալավրիատում սովորող ուսանողների տվյալ  կիսամյակի ուսման վարձը։
Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամին կարող են դիմել ՏավուշիմարզիՄովսես, ՆերքինԿարմիրաղբյուր, Չինարի, Այգեպար, Այգեձոր, Բերքաբեր, ՎերինԿարմիրաղբյուր, ՎայոցձորիմարզիՄարտիրոս, Սերս, Բարձրունի, Խնձորուտ, ՆորԱզնաբերդ, Խաչիկսահմանամերձ համայնքների պետական բուհերի առկա ուսուցման համակարգի բակալավրիատում սովորող ուսանողները:
Դիմում-հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը 2015թ. փետրվարի 13-ն է։ Դիմումներն ու անհրաժեշտ փաստաթղթերը (ուսանողի անձնագրի պատճենը, 3:4 չափի 1 լուսանկար, տեղեկանք բնակավայրից, տեղեկանք բուհից, ստուգման գրքույկի պատճենը) ընդունվում են Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի գրասենյակում (հասցե՝ ք. Երևան, Տերյան 74), ամեն օր, բացի շաբաթ և կիրակի օրերից, ժամը 10.00-17.00 (ընդմիջման ժամն է՝ 13.00-14.00-ն):

Компенсация учебной платы из АМФ
Армянский   молодежный  фонд  при  содействии  правительства  РА  и  министерства  образования  и  науки  РА  компенсирует  учебную  плату  данного  семестра  студентам, обучавшимся  в  бакалавриате  системы  стационарного  обучения  государственных  вузов  и  проживающих  в  пограничных  поселениях  РА.
В  Армянский  молодежный  фонд  могут  обратиться  студенты, обучавшиеся  в  бакалавриате  системы  стационарного  обучения  государственных  вузов    пограничных  поселений  Мовсес, Неркин  Кармирахбюр, Чинари, Айгепар, Айгедзор, Беркабер, Верин Кармирахбюр   Тавушского  марза, Мартирос, Серс, Бардзруни, Хндзорут,  Нор  Азнаберд, Хачик  марза  Вайоц  дзор.
Последний  срок  приема  заявок  13-ого февраля  2015 года. Заявления  и  необходимые  документы   (копия  паспорта  студента, 1 фото  размером 3:4,справка  с  места  жительства, справка  из  вуза, копия  зачетной  книжки)принимаются  в  офисе  Армянского  молодежного  фонда (адрес:  г. Ереван, Теряна 74), ежедневно, кроме  субботы  и  воскресенья  с 10.00 до 17.00 (перерыв 13.00-14.00).