Արձակուրդի շրջանը սկսված է
Տեղեկացնում ենք, որ այսօրվանից արձակուրդում են մեր գործընկերների մի մասը՝ համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչները, այդ թվում՝ ամբիոնների վարիչները: Մեր գործընկերներին մաղթում ենք կազդուրիչ հանգիստ և ամառային բարձր տրամադրություն:
Այս առիթով կրկին ձեր ուշադրությանն ենք ներկայացնում  ՀՊՏՀ անձնակազմի կառավարման բաժնից ստացված հայտարարությունը՝ ՀՊՏՀ աշխատակիցների արձակուրդի ժամանակացույցի վերաբերյալ:
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորի 2014 թվականի հունվարի 08-ի  հմ. 01-Ն հրամանով  հաստատվել է համալսարանի հիմնական աշխատողների 2013-2014 թվականների ամենամյա արձակուրդի տրամադրման հետևյալ  ժամանակացույցը.
1. պրոֆեսորադասախոսական կազմ  (այդ թվում՝ ամբիոնների վարիչներ)՝ 10.07.2014թ.-27.08.2014թ. ներառյալ,  աշխատանքի  ներկայանալ  28.08.2014 թվականին
2. ստորաբաժանումների ղեկավարներ (այդ թվում՝ ֆակուլտետների դեկաններ)՝ 14.07.2014թ.-15.08.2014 թ. ներառյալ,  աշխատանքի  ներկայանալ  19.08.2014 թվականին
3. ստորաբաժանումների  աշխատողներ (այդ թվում՝ ֆակուլտետների և ամբիոնների ուսումնաօժանդակ կազմ)՝ 21.07.2014թ.-15.08.2014թ. ներառյալ,  աշխատանքի  ներկայանալ  19.08.2014 թվականին:
ՀՊՏՀ անձնակազմի կառավարման բաժնից տեղեկացնում են նաև,   որ ամառային արձակուրդների հետ կապված  համալսարանի արխիվը և գրադարանը 2014 թվականի հուլիսի 21-ից մինչև օգոստոսի 23-ը ներառյալ ժամանակավորապես չեն աշխատելու:
Հիշեցնենք, որ 2014 թ. օգոստոսի 18-ի աշխատանքային երկուշաբթին ՀՀ Կառավարության որոշմամբ տեղափոխվել է 2014 թ. օգոստոսի 23-ի շաբաթ օր:

Период отпусков начался
Сообщаем, что с сегодняшнего дня в отпуске находится некоторая часть наших коллег, представители профессорско-преոодавательского коллектива, в том числе и заведующие кафедрами. Нашим коллегам желаем полноценного отдыха и хорошего летнего настроения.
По этому случаю вновь предоставляем вашему вниманию полученное из отдела управления аппаратом АГЭУ объявление об отпускном графике сотрудников:
Приказом ректора Армянского государственного экономического университета 01-Ն от 8-го июня 2014 года утвержден следующий график предоставления ежегодного отпуска основным сотрудникам университета на 2013-2014 учебный год:
1. профессорско-преподавательский коллектив (в том числе и заведующие кафедрами) 10.07.2014г.-27.08.2014г. включительно, явиться на работу 28.08.2014г.
2. руководители подразделений (в том числе и деканы факультетов) 14.07.2014г.-15.08.2014г.включительно, явиться на работу 19.08.2014г.
3. сотрудники подразделений (в том числе и учебно-вспомогательный коллектив факультетов и кафедр) 21.07.2014г.-15.08.2014г. включительно, явиться наработу 19.08.2014г.
Напомним, что по решению Правительства РА рабочий понедельник 18 августа 2014 г. переставлен на субботний день 23-ье августа.
Из отдела управления аппаратом АГЭУ сообщают также, что во время летних отпусков архив и библиотека университета с 21-го июля до 23-го августа включительно 2014 года временно не будут работать.
Напомним, что рабочий понедельник 18-ое августа 2014 года по решению Правительства РА переставлен на субботний день 23-ье августа 2014 года.