Դասընթացներ՝ Հնդկաստանից (ITEC ծրագիր)
Հնդկաստանի միջազգային տեխնիկական և տնտեսական համագործակցության (ITEC) ծրագրի շրջանակներում 2014-2015թթ. ընթացքում կազմակերպվում են դասընթացներ, որոնց մասնակցելու են հրավիրվում մասնագետներ Հայաստանից: Հնդկական կողմը կատարում է թեկնածուների վերջնական ընտրությունը, ինչպես նաև հոգում է բոլոր ծախսերը: Դասընթացների մասին մանրամասն տեղեկություններ կարելի է ստանալ www.indianembassy.am ինտերնետային կայքում:
Դասընթացներին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ապահովել թեկնածության ներկայացման և հարցաթերթիկի լրացման հետևյալ պայմանները.
•անհրաժեշտ է առնվազն 5 տարվա աշխատանքային փորձ,
•դասընթացի մասնակիցը պետք է լինի 25-45 տարեկան,
•անհրաժեշտ է ներկայացնել առողջության մասին բժշկական տեղեկանք,
•անգլերեն լեզվի իմացությունը պարտադիր է, լեզվի իմացությունը հաստատվում է որևէ ուսումնական հաստատությունում կամ լեզվի ուսուցման կենտրոնում,
•հարցաթերթիկը լրացվում է համակարգչային շարվածքով և ներկայացվում 4 օրինակից, որից մեկ օրինակը CD կրիչով, WORD ֆորմատով,
•3X4 սմ չափսի 4 լուսանկար, որից մեկը CD կրիչով, JPEG ֆորմատով:
Դիմումները պետք է ներկայացվեն դասընթացի մեկնարկից առնվազն երեքուկես ամիս առաջ՝ հնդկական կողմին փոխանցելու համար:
Վերոնշյալ փաստաթղթերը պետք է ներկայացնել ՀՀ ԿԳՆ աշխատակազմի ԱԿՍՎ արտաքին կապերի բաժին (ք. Երևան Կառավարության 3 շենք, VI հարկ, 619 սենյակ, հեռ. 56-23-64):

Курсы в Индии (программа ITEC)
В рамках программы Международного технического и экономического сотрудничества Индии (ITEC) в 2014-2015гг. организуются курсы, на которые приглашаются участвовать специалисты из Армении. Индийская сторона проводит окончательный отбор кандидатов, а также позаботится о всех расходах. О курсах подробную информацию можно получить в сайте: www.indianembassy.am .
Для участия в курсах необходимо обеспечить следующие условия представления кандидатуры и заполнения анкеты:
•необходим по крайней мере 5-летний трудовой опыт,
•участник курсов должен быть в возрасте 25-45 лет,
•необходимо представить медицинскую справку о состоянии здоровья,
•необходимо знание английского языка, знание языка одобрено каким-либо учебным заведением или учебным центром языка,
•анкета заполняется компьютерным шрифтом и представляется в 4 экземплярах, из которых один на CD, в формате WORD,
•4 фото размером 3X4 см, одно фото на CD, в формате JPEG.
Заявления должны представить по крайней мере за 3,5 месяца до начала курсов для передачи индийской стороне.
Вышеуказанные документы нужно представить в отдел внешних связей аппарата МОН РА (г. Ереван, Дом Правительства 3, VI этаж, 619 комната, тел. 56-23-64).