Հրավեր ՀՊՏՀ ուսանողներին
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժինից հայտնում են, որ Բելգորոդի պետական համալսարանը ՀՊՏՀ ուսանողներին հրավիրում է մասնակցելու «Պեգաս-2014» երիտասարդական միջազգային դպրոցի աշխատանքներին, որը տեղի կունենա ս.թ. հուլիսի 1-6-ն ընկած ժամանակահատվածում:
«Պեգաս-2014»-ի դպրոցի ծրագիրը ներառում է գիտակրթական միջոցառումներ, կլոր սեղաններ, ցուցահանդեսներ, մրցույթներ, պետական պաշտոնյաների, խոշոր ձեռնարկությունների ղեկավարների հետ հանդիպումներ:
Ծրագրին մասնակցության հայտ ներկայացնող ուսանողները պետք է նախագծեր պատրաստեն հետևյալ ուղղություններով՝
- կազմակերպական (ուղղված բուհական ենթակառուցվածքի զարգացմանը),
- սոցիալական (ուղղված ուսանողների հասարակական գործունեության աշխուժացմանը),
- տեխնոլոգիական (ուղղված ուսանողների գիտա-գործնական գործունեության աշխուժացմանը, գիտական գաղափարների և մշակումների առևտրայնացմանը):
Դպրոցի աշխատանքները կազմակերպվելու են Նեժեգոլ գետի ափին տեղակայված վրանային քաղաքում: Լավագույն նախագծեր ներկայացրած ուսանողների կեցության և սննդի ծախսերը հոգալու է ընդունող կողմը:
Դպրոցի ծրագրին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է պատրաստել նախագծեր և մինչև ս.թ. հունիսի 12-ը դրանք ուղարկել ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի էլ. փոստին՝ int@asue.am :

Приглашение для студентов АГЭУ
Из  отдела  внешних  связей  АГЭУ  сообщают, что  Белгородский  государственный  университет  приглашает  студентов  АГЭУ  участвовать  в  работах  международной  молодежной  школы «Пегас-2014» которая  состоится  в  период  с 1-6 июля  сего  года.
Программа  школы   «Пегас-2014»  включает  научно-образовательные  мероприятия,  круглые  столы,выставки, конкурсы, встречи  с  государственными  должностными  лицами, руководителями  крупных  предприятий.  Студенты,  представляющие  заявку  на  участие  в  программе,  должны  подготовить  проекты  по  следующим  направлениям:
1.      организационный  (направленный  на  развитие  вузовской  инфраструктуры),
2.      социальный (направленный  на  активизацию  общественной  деятельности  студентов),
3.      технологический (направленный  на  активизацию  научно-практической  деятельности  студентов,  коммерциализацию  научных  идей  и  разработок).
Работы  школы  будут  организованы  в  палаточном  городке,  находящемся    на  берегу  реки  Нежеголь.  О  расходах   проживания  и  питания  студентов, представивших  лучшие  проекты,  позаботится  принимающая   сторона.
Для  участия  в  программе  школы  необходимо  подготовить  проекты  и  до  12  июня  сего  года  их  выслать  на  эл. почту  отдела  внешних  связей  АГЭУ: int@asue.am.