Կլոր սեղան-քննարկում՝ ՀՊՏՀ-ում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի միջազգային ծրագրերի կենտրոնում (Նալբանդյան 128, թիվ 2 մասնաշենք) վաղը՝ ապրիլի 17-ին, ժամը 15.30-ին, «Հայաստանում ներառական աճի խթանման քննարկումների հարթակի ստեղծում» ծրագրի շրջանակներում տեղի կունենա երկրորդ կլոր սեղան-քննարկումը՝ «Աշխատանքի շուկայում կանանց մասնակցության գենդերային ասպեկտը՝ կարծրատիպայնացումը որպես ներառականության ապահովմանը խոչընդոտող գործոն» թեմայով:
Հիմնական զեկուցումները կլինեն «Հայաստանում կանանց զբաղվածության ու աշխատավարձի տարբերակվածությունը» և «Հայաստանի կրթական համակարգում առկա գենդերային խտրական բովանդակությունն ու մանկավարժական մոտեցումները» թեմաներով:

Круглый стол-обсуждение в АГЭУ
В  Центре  международных  программ  Армянского  государственного  экономического  университета(Налбандян 128, корпус  2) завтра  17-го  апреляв 15.30  в  рамках  программы   «Создание  платформы  обсуждений  стимулирования инклюзивного  роста в  Армении» состоится  второй  круглый  стол-обсуждение  на  тему   «Гендерный  аспект  женского  участия  в   рынке  труда: стереотипность  как  препятствующий  фактор  инклюзивного  обеспечения» .
Основные  доклады  будут  на  темы  «Занятость  и  вариантность  зарплаты  женщин  в  Армении» и  «Существующее  гендерное  дискриманационное   содержание  и  педагогические  подходы  в  системе  образования  Армении».