Մրցույթներ՝ միջպետական համաձայնագրերի շրջանակներում
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարութունը տրամադրել է 7 երկրների բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում սովորելու մրցույթների հայտարարություններ, որոնք ներկայացնում ենք ձեր ուշադրությանը: Լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք այցելել հետևյալ հղումով՝ http://edu.am/index.php?id=-6629&topMenu=9&menu1=-1&menu2=9&arch=0:
ՄՐՑՈՒՅԹԲՈՒԼՂԱՐԻԱՅԻՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆՀԱՍՏԱՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄՍՈՎՈՐԵԼՈՒՀԱՄԱՐ -2014Թ.
Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ՝ 2014-2015 ուսումնական տարում Բուլղարիայի Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում բուհական կրթություն /4 տեղ՝ 2 բակալավրիատ, 2 մագիստրատուրա/ ստանալու նպատակով*:
Մրցույթին կարող են մասնակցել հանրակրթական դպրոցների և բուհերի շրջանավարտները կամ ավարտական կուրսում/դասարանում սովորող ՀՀ այն քաղաքացիները, ովքեր տիրապետում են անգլերեն, ռուսերեն կամ բուլղարերեն լեզուներին:
Կրթաթոշակներին հավակնող դիմորդները պետք է ներկայացնեն**՝
•բուլղարական կողմից ներկայացված հարցաթերթիկ,
•ինքնակենսագրություն /անգլերեն/(CV),
•միջնակարգ (լրիվ) ընդհանուր կրթության ատեստատի պատճենը կամ ավարտական վկայականի և միջուկի պատճենները, իսկ ավարտական կուրսում կամ դասարանում սովորողները՝ առաջադիմության թերթիկ /ակադեմիական տեղեկանք/ նոտարի կողմից անգլերեն թարգմանված և
ՀՀ արդարադատության նախարարության կողմից լեգալացված /ապոստիլ/:
•անձնագրի պատճեն,
•բժշկական տեղեկանք արտերկիր մեկնելու համար՝ նոտարի կողմից անգլերեն  թարգմանված և  ՀՀ արդարադատության նախարարության կողմից լեգալացված /ապոստիլ/:
•3x4 չափի 2 լուսանկար,
Փաստաթղթերի ընդունման վերջնաժամկետն է` 31.03.2014թ. /ներառյալ/:
Բակալավրի մրցույթը տեղի կունենա Երևանի Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 միջնակարգ դպրոցում (Այգեստան 9, փող.4):
Մրցույթին մասնակցել ցանկացողները լրացուցիչ տեղեկությունների համար
կարող են դիմել ՀՀ ԿԳՆ աշխատակազմի արտաքին կապերի բաժին (ք. Երևան, Կառավարության 3 շենք, VI հարկ, 619 սենյակ, հեռ. 56-23-64):
* Առաջնահերթությունը կտրվի կրթության և գիտության զարգացման համար գերակա հանդիսացող մասնագիտություններին:
** Փաստաթղթերի փաթեթները պետք է ներկայացվեն 3 օրինակից  /2-ը՝ պատճեններով/:
ՄՐՑՈՒՅԹԼԵՀԱՍՏԱՆԻՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆՀԱՍՏԱՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄՍՈՎՈՐԵԼՈՒՀԱՄԱՐ-2014Թ.
Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ՝ Լեհաստանի Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում բոլոր մասնագիտություններով /բացառությամբ՝ բժշկություն և արվեստ/ բուհական և հետբուհական կրթություն ստանալու նպատակով:  2014-2015 ուսումնական տարում Լեհաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից Հայաստանի Հանրապետությանը հատկացվում է 6 կրթաթոշակային տեղ* /2 բակալավրիատ, 2 մագիստրատուրա, 2 ասպիրանտուրա/:
Ուսումը իրականացվելու է լեհերենով, ուստի լեզվին չտիրապետող ուսանողները անցնում են լրացուցիչ մեկ տարվա լեզվի դասընթաց /նախապատրաստական/:
Լեհական կողմը հոգում է միայն ուսման վարձավճարները, այլ ծախսերը հոգում է մասնակիցը:
Մրցույթին կարող են մասնակցել հանրակրթական դպրոցների և բուհերի շրջանավարտները կամ ավարտական դասարանում և կուրսում սովորող Հայաստանի Հանրապետության այն քաղաքացիները, ովքեր տիրապետում են անգլերեն կամ լեհերեն լեզուներին:
•դիմում՝ մրցույթին մասնակցելու համար, որում պետք է նշվի նախընտրած մասնագիտությունը և կրթական աստիճանը,
•լեհական կողմից ներկայացված հարցաթերթիկ,
•2 երաշխավորական նամակ /անգլերեն/,
•միջնակարգ (լրիվ) ընդհանուր կրթության ատեստատի, ավարտական վկայականի կամ դիպլոմի պատճենը՝ նոտարի կողմից անգլերեն թարգմանված և ՀՀ արդարադատության նախարարության կողմից լեգալացված /ապոստիլ/,
•դիպլոմի միջուկի պատճենները, իսկ ավարտական կուրսում/դասարանում սովորողները՝ առաջադիմության թերթիկ /ակադեմիական տեղեկանք/  նոտարի կողմից անգլերեն թարգմանված և ՀՀ արդարադատության նախարարության կողմից լեգալացված /ապոստիլ/:
Հետբուհական /ասպիրանտական/ կրթության համար դիմորդները ներկայացնում են նաև.
•օտար լեզվի իմացությունը հաստատող վկայական և ստուգարքային թերթիկ համակարգչից օգտվելու հմտությունների վերաբերյալ` ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի 27.12.2013 N 1431-Ա/Ք հրամանով հաստատված անցումային շեմերին համապատասխան:
•Ասպիրանտուրայի կրթական ծրագրերով՝ համաձայն Հայաստանի Հանրապետությունում ասպիրանտուրա ընդունելության կարգի:
Բակալավրի և ասպիրանտուրայի մրցույթները տեղի կունենան Երևանի Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 միջնակարգ դպրոցում (Այգեստան 9, փող.4):
ՄՐՑՈՒՅԹՀՈՐԴԱՆԱՆԻՀԱՇԻՄՅԱՆԹԱԳԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆՀԱՍՏԱՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄՍՈՎՈՐԵԼՈՒՀԱՄԱՐ -2014 Թ.
Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ՝ 2014-2015 ուսումնական տարում Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում "Արաբերեն լեզու", "Իսլամագիտություն", "Հնեաբանություն" և "Տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ" մասնագիտություններով մագիստրոսական կրթություն ստանալու համար /5 կրթաթոշակ/:
Մրցույթին կարող են մասնակցել բակալավրի կրթական աստիճան ունեցող կամ ավարտական կուրսերում սովորող ՀՀ քաղաքացիները:
Ուսուցումը իրականացվելու է արաբերեն լեզվով:
•հորդանանյան կողմից ներկայացված հարցաթերթիկը,
•դիպլոմի և միջուկի պատճենները, իսկ ավարտական կուրսում սովորողները՝ առաջադիմության թերթիկ /ակադեմիական տեղեկանք/ նոտարի կողմից անգլերեն թարգմանված:
Մրցույթին մասնակցել ցանկացողները լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող են դիմել ՀՀ ԿԳՆ աշխատակազմի արտաքին կապերի բաժին (ք. Երևան, Կառավարության 3 շենք, VI հարկ, 619 սենյակ, հեռ. 56-23-64):
ՄՐՑՈՒՅԹՌՈՒՄԻՆԻԱՅԻՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆՀԱՍՏԱՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄՍՈՎՈՐԵԼՈՒՀԱՄԱՐ -2014Թ.
Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ՝ 2014-2015 ուսումնական տարում Ռումինիայի բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում բուհական /6 տեղ՝ 3 բակալավրիատ, 3 մագիստրատուրա*/ և հետբուհական /2 տեղ՝ ասպիրանտուրա/
կրթություն ստանալու համար**:
Մրցույթին կարող են մասնակցել հանրակրթական դպրոցների և բուհերի շրջանավարտները կամ ավարտական կուրսում/ դասարանում սովորող Հայաստանի Հանրապետության այն քաղաքացիները, ովքեր տիրապետում են անգլերեն կամ ռումիներեն լեզուներին:
Կրթաթոշակներին հավակնող դիմորդները պետք է ներկայացնեն***՝
•ռումինական կողմից ներկայացված հարցաթերթիկ,
•միջնակարգ (լրիվ) ընդհանուր կրթության ատեստատի պատճենը կամ ավարտական վկայականի և միջուկի պատճենները, իսկ ավարտական դասարանում կամ կուրսում սովորողները՝ առաջադիմության թերթիկ /ակադեմիական տեղեկանք/  նոտարի կողմից անգլերեն թարգմանված և
•ծննդյան վկայականի պատճենը՝ նոտարի կողմից անգլերեն թարգմանված և ՀՀ արդարադատության նախարարության կողմից լեգալացված /ապոստիլ/,
•բժշկական տեղեկանք արտերկիր մեկնելու համար՝ նոտարի կողմից անգլերեն թարգմանված և ՀՀ արդարադատության նախարարության կողմից լեգալացված /ապոստիլ/:
•3x4 չափսի 6 լուսանկար,
•հետբուհական /ասպիրանտական/ կրթության համար դիմորդները ներկայացնում են նաև.
*Մագիստրատուրայի 2 տեղ կտրամադրվի աստվածաբանություն մասնագիտությանը:
** Առաջնահերթությունը կտրվի կրթության և գիտության զարգացման համար գերակա հանդիսացող մասնագիտություններին:
*** Փաստաթղթերի փաթեթները պետք է ներկայացվեն 3 օրինակից  /2-ը՝ պատճեններով/:
ՄՐՑՈՒՅԹՎՐԱՍՏԱՆԻՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆՀԱՍՏԱՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄՍՈՎՈՐԵԼՈՒՀԱՄԱՐ-2014Թ.
Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ՝ 2014-2015 ուսումնական տարում Վրաստանի բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում մագիստրոսական /10 կրթաթոշակ/ կրթություն ստանալու համար:
Մրցույթին կարող են մասնակցել անգլերեն լեզվին տիրապետող բակալավրի կրթական աստիճան ունեցող կամ ավարտական կուրսերում սովորող ՀՀ քաղաքացիները:
Ուսուցումը իրականացվելու է անգլերեն լեզվով:
•վրացական կողմից ներկայացված հարցաթերթիկը,
•բժշկական տեղեկանք/հավերված /անգլերեն լեզվով/,
ՄՐՑՈՒՅԹՉԻՆԱՍՏԱՆԻԺՈՂՈՎՐԴԱԿԱՆՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆՀԱՍՏԱՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄՍՈՎՈՐԵԼՈՒՀԱՄԱՐ -2014Թ.
Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ՝ 2014-2015 ուսումնական տարում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում բուհական և հետբուհական կրթություն ստանալու համար* /բակալավրիատ, մագիստրատուրա և ասպիրանտուրա/:
Մրցույթին կարող են մասնակցել հանրակրթական դպրոցների և բուհերի շրջանավարտները կամ ավարտական  կուրսում/ դասարանում սովորող Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները:
- դիմում՝ մրցույթին մասնակցելու համար, որտեղ պետք է նշվի նախընտրած մասնագիտությունը,
- դիմում-հարցաթերթիկ,
- չինական կողմից ներկայացված հարցաթերթիկ,
- ինքնակենսագրություն /անգլերեն/ (CV)
- 2 երաշխավորագիր /անգլերեն/,
- միջնակարգ (լրիվ) ընդհանուր կրթության ատեստատի կամ ավարտական դիպլոմի և միջուկի պատճենները` նոտարի կողմից անգլերեն թարգմանված և վավերացված, իսկ ավարտական կուրսում սովորողները՝ առաջադիմության թերթիկ /ակադեմիական տեղեկանք/ նոտարի կողմից անգլերեն թարգմանված և վավերացված,
- անձնագրի պատճենը,
- բժշկական տեղեկանք` ըստ ներկայացվող ձևի,
- 3x4 չափի 5 գունավոր լուսանկար,
- արական սեռի անձինք ներկայացնում են զինգրքույկի պատճենը, դրան փոխարինող կցագրման վկայականը կամ զորակոչային տեղամասից համապատասխան տեղեկանք:
Հետբուհական /ասպիրանտական/  կրթության համար  դիմորդները պետք է  ներկայացնեն նաև`
- ռեֆերատ /հայերեն/,
- օտար լեզվի իմացությունը հաստատող վկայական և ստուգարքային թերթիկ համակարգչից օգտվելու հմտությունների վերաբերյալ` ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի 27.12.2013 N 1431-Ա/Ք հրամանով հաստատված անցումային շեմերին համապատասխան:
Նախապատվությունը տրվում է չինարեն, անգլերեն և ռուսերեն լեզվի  իմացությամբ դիմորդներին:
Մրցույթն անցկացվում է.
- Բակալավրի կրթական ծրագրով՝ համաձայն Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ընդունելության (ըստ բակալավրի կրթական ծրագրի) կարգի:
- Մագիստրոսի կրթական ծրագրով՝ համաձայն Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում մագիստրատուրայի ընդունելության և ուսուցման կարգի:
- Ասպիրանտուրայի կրթական ծրագրերով՝ համաձայն Հայաստանի Հանրապետությունում ասպիրանտուրա ընդունելության կարգի:
Փաստաթղթերի ընդունման վերջնաժամկետն է` 24.03.2014թ. /ներառյալ/:
Բակալավրի և ասպիրանտուրայի մրցույթները տեղի կունենան Երևանի Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 միջնակարգ դպրոցում (Այգեստան 9, փող.4)  ս/թ մարտի 26-ից մինչև ապրիլի 5-ը ընկած ժամանակահատվածում:
Մրցույթին մասնակցել ցանկացողները լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող են դիմել ՀՀ ԿԳՆ աշխատակազմի արտաքին կապերի և սփյուռքի վարչություն (ք. Երևան Կառավարության  շենք 3, VI հարկ, 619 սենյակ, հեռ. 56-23-64):
Կից ներկայացնում ենք  հարցաթերթիկները և  բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ցանկը:
** Փաստաթղթերի փաթեթները պետք է ներկայացվեն 3 օրինակից /2-ը՝ պատճեններով:
ՄՐՑՈՒՅԹՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻԴԱՇՆՈՒԹՅԱՆՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆՀԱՍՏԱՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄՍՈՎՈՐԵԼՈՒՀԱՄԱՐ-2014Թ.
Հայտարարվում է մրցույթ՝ 2014-2015 ուսումնական տարում Ռուսաստանի Դաշնության բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում բարձրագույն և հետբուհական կրթություն ստանալու նպատակով:
Մրցույթին կարող են մասնակցել հանրակրթական դպրոցների և բուհերի շրջանավարտները կամ ավարտական դասարանում կամ կուրսում սովորող Հայաստանի Հանրապետության այն քաղաքացիները, ովքեր տիրապետում են ռուսերեն լեզվին:
Փաստաթղթերի ընդունման վերջնաժամկետն է` 25.03.2014թ. /ներառյալ/:
Մրցույթին մասնակցել ցանկացողները լրացուցիչ տեղեկություններ կարող են ստանալ կից ներկայացվող նյութերից:

Конкурсы в рамках межгосударственных соглашений
Министерство образования и науки РА предоставило конкурсные объявления для обучения в высших учебных заведениях 7 стран, которые предоставляем вашему вниманию. При дополнительных вопросах можете посетить по следующей ссылке: http://edu.am/index.php?id=-6629&topMenu=9&menu1=-1&menu2=9&arch=0.
КОНКУРС ДЛЯ ОБУЧЕНИЯ В УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЯХ РЕСПУБЛИКИ БОЛГАРИЯ-2014г.
Министерство образования и науки Республики Армения объявляет конкурс на 2014-2015 учебный год для получения высшего образования в высших учебных заведениях Республики Болгария /4места: 2 бакалавриат, 2 магистратура/ .
В конкурсе могут участвовать граждане Республики Армения: выпускники средних школ и вузов или учащиеся выпускных классов и курсов, владеющие английским, русским или болгарским языком.
Претендующие на стипендии заявители должны представить:
- заявлениедля участия в конкурсе, в котором должно быть отмечена предпочтительная специальность,
-заявление-анкета,
- представленная болгарской стороной анкетный лист,
- автобиография /на английском языке/ (CV)
- 2 рекомендации / на английском языке/,
- копии диплома об окончании и вкладыша, переведенные на английский язык и заверенные нотариусом, а учащиеся выпускных курсов --листок об успеваемости /академическую справку/, переведенный на английский язык и заверенный нотариусом и легализованный минстерством юстиции РА
/апостил/.
- 2 цветных фото размером 3x4,
- лица мужского пола представляют копию военного билета, заменяющую его свидетельствоили соответствующую справку из военнкомата.
- копия паспорта,
• медицинская справка для выезда за границу, переведенная на английский язык и заверенная нотариусом и легализованная минстерством юстиции РА,
Конкурс проводится:
- По бакалаврской образовательной программе согласно порядку приема в высшие учебные заведения Республики Армения (в соответствии с бакалаврской образовательной системой).
- По магистерской образовательной программесогласно порядку приема и обучения в магистратуре в высших учебных заведениях Республики Армения.
Последнийсрокприемадокументов: 31.03.2014г. /включительно/.
Конкурсы бакалавриата и аспирантуры пройдут в Ереванской средней школе 20 имени Джона Киракосяна (Айгестан 9, ул.4).
Желающие участвовать в конкурсе дополнительную информацию могут получить, обратившись в Департамент внешних связей аппарата и даспоры МОН РА (г. Ереван Дом Правительства 3, VIэтаж, 619 комната, тел. 56-23-64).* Предпочтение отдается специальностям, являющимся важнейшими для развития образования и науки.
КОНКУРСДЛЯОБУЧЕНИЯВУЧЕБНЫХЗАВЕДЕНИЯХРЕСПУБЛИКИ ПОЛЬША-2014г.
Министерство образования и науки Республики Армения объявляет конкурс на 2014-2015 учебный год для получения высшего и послевузовского образования в высших учебных заведениях Республики Польша по всем специальностям, /за исключением медицина и исскуство/. В 2014-2015 учебном году правительство Республики Польша предоставляет Республики Армения 6стипендиальных мест * /2 бакалавриат, 2 магистратура, 2 аспирантура/.
Обучение проводится на польском языке, студенты, не владеющие польским языком пройдут дополнительный годичный курс языка. /подготовительный/.
Польская сторона оплачивает только учебную плату, все другие расходы оплачивает участник. В конкурсе могут участвовать граждане Республики Армения: выпускники средних школ и вузов или учащиеся выпускных классов и курсов, владеющие польским или английским языком.
- заявлениедля участия в конкурсе, в котором должно быть отмечена предпочтительная специальность и образовательная степень,
заявление-анкета,
- представленная польской стороной анкетный лист,
- 6 цветных фото размером 3x4,
Для послевузовского образования /аспирантуры/заявители должны представить также:
•рефератна армянском языке,
- свидетельство, удостоверяющее знание иностранного языка и зачетного листка о навыках пользования компьютером в соответствии с утвержденными приказом N 1431-Ա/Ք от 27.12.2013 министром образования и науки РА проходными баллами.
Конкурспроводится:
- По образовательной программе аспирантуры согласно порядку приема в аспирантуру в Республике Армения.
Желающие участвовать в конкурсе дополнительную информацию могут получить, обратившись в Департамент внешних связей аппарата и даспоры МОН РА (г. Ереван Дом Правительства 3, VIэтаж, 619 комната, тел. 56-23-64).* Предпочтениеотдаетсяспециальностям, являющимсяважнейшимидляразвитияобразованияинауки.
** Пакеты документов должны быть предъявлены в 3-х экземплярах /2 экземпляра с копиями/.
КОНКУРСДЛЯОБУЧЕНИЯВУЧЕБНЫХЗАВЕДЕНИЯХ ИОРДАНСКОГО ХАШИМИТСКОГО КОРОЛЕВСТВА-2014г.
Министерство образования и науки Республики Армения объявляет конкурс на 2014-2015 учебный год для получения магистерского образования в высших учебных заведениях Иорданского Хашимитского Королевства по специальностям "Арабский язык", "Ислам", "Палеонтология" и"Информационные технологии" /5 стипендий/.
В конкурсе могут участвовать граждане РА, имеющие образовательную степень бакалавра или обучающиеся выпускных курсов. Обучение проводится на арабском языке.
Претендующие на стипендию абитуриенты должны представить :
- заявление-анкета,
- представленная иорданской стороной анкетный лист,
- копии диплома об окончании и вкладыша, переведенные на английский язык и заверенные нотариусом,
- медицинская справка в соответствии с представленной формой,
- 4 цветных фото размером 3x4,
Пакеты документов должны быть предъявлены в 3-х экземплярах /2 экземпляра с копиями/.
По магистерской образовательной программесогласно порядку приема и обучения в магистратуре в высших учебных заведениях Республики Армения.
Последний срок приема документов: 31.03.2014г. /включительно/.
Желающие участвовать в конкурсе дополнительную информацию могут получить, обратившись в Департамент внешних связей аппарата и даспоры МОН РА (г. Ереван Дом Правительства 3, VIэтаж, 619 комната, тел. 56-23-64).
КОНКУРСДЛЯОБУЧЕНИЯВУЧЕБНЫХЗАВЕДЕНИЯХ РУМЫНИИ-2014г.
Министерство образования и науки Республики Армения объявляет конкурс на 2014-2015 учебный год для получения вузовского /6 мест: 3 бакалавриат, 3 магистратура*/ и послевузовского /2 места васпирантуру/образования в высших учебных заведениях Румынии.
В конкурсе могут участвовать граждане Республики Армения: выпускники средних школ и вузов или учащиеся выпускных классов и курсов, владеющие румынским или английским языком.
- представленная румынской стороной анкетный лист,
•- копия свидетельства о рождении,
• медицинская справка, переведенная на английский язык и заверенная нотариусом и легализованная минстерством юстиции РА,
Конкурсыбакалавриата иаспирантуры пройдутвЕреванскойсреднейшколе 20 имениДжонаКиракосяна(Айгестан 9, ул.4) с 26-гомартапо 5-оеапрелясегогода.
*2 места будут предоставлены специальности теология(богословие).
** Предпочтение отдается специальностям, являющимся важнейшими для развития образования и науки.
*** Пакеты документов должны быть предъявлены в 3-х экземплярах /2 экземпляра с копиями/.
КОНКУРС ДЛЯ ОБУЧЕНИЯ В УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЯХ ГРУЗИИ-2014г.
Министерство образования и науки Республики Армения объявляет конкурс на 2014-2015 учебный год для получения магистерского /10 стипендий/ образования в высших учебных заведениях Грузии.
В конкурсе могут участвовать граждане РА хорошо владеющие английским языком, имеющие образовательную степень бакалавра или обучающиеся в выпускных курсах.
Обучение проводится на английском языке. Претендующие на стипендии заявители должны представить:
- представленная грузинской стороной анкетный лист,
- копии диплома об окончании и вкладыша, переведенные на английский язык и заверенные нотариусом, а учащиеся выпускных курсов --листок об успеваемости /академическую справку/, переведенный на английский язык и заверенный нотариусом,
• медицинская справка в соответствии с представленной формой,
КОНКУРС ДЛЯ ОБУЧЕНИЯ В ВЫСШИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЯХ КИТАЙСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ-2014г.
Министерство образования и науки Республики Армения объявляет конкурс на 2014-2015 учебный год для получения высшего и послевузовского образования в высших учебных заведениях Китайской Народной Республики: /бакалавриат, магистратура и аспирантура/.
В конкурсе могут участвовать граждане Республики Армения: выпускники средних школ и вузов или учащиеся выпускных классов и курсов.
- представленная китайской стороной анкетный лист,
- копии аттестата о полном среднем образовании и диплома об окончании и вкладыша, переведенные на английский язык и заверенные нотариусом, а учащиеся выпускных курсов --листок об успеваемости /академическую справку/, переведенный на английский язык и заверенный нотариусом,
- 5 цветных фото размером 3x4,
- реферат /на армянском языке/,
Предпочтение отдается заявителям со знанием китайского, английского и русского языка.:
Последний срок приема документов: 24.03.2014г. /включительно/.
Конкурсы бакалавриата и аспирантуры пройдут в Ереванской средней школе 20 имени Джона Киракосяна (Айгестан 9, ул.4) с 26-го марта по 5-ое апреля сего года.
Ниже представляем анкетные листки и список высших учебных заведений. * Предпочтение отдается специальностям, являющимся важнейшими для развития образования и науки.
КОНКУРС ДЛЯ ОБУЧЕНИЯ В УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЯХ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ-2014г.
Объявляется конкурс на 2014-2015 учебный год с целью получения высшего и послевузовского образования в высших учебных заведениях Российской Федерации.
В конкурсе могут участвовать выпускники средних школ и вузов или учащиеся выпускных классов и курсов, те граждане Республики Армения,которые владеют русским языком. Последний срок приема документов: 25.03.2014г. /включительно/.
Желающие участвовать в конкурсе дополнительную информацию могут получить из представленных ниже материалов: