ՀԵՀ-ը հայտարարում է կրթաթոշակի մրցույթ
Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը (ՀԵՀ) հայտարարում է կրթաթոշակների հատկացման մրցույթ։ Մրցույթին կարող են մասնակցել պետական բուհերի առկա ուսուցման բակալավրիատի առաջին կուրսի` անվճար համակարգում չընդգրկված ուսանողները։
Կրթաթոշակ տրամադրելու նպատակով ՀՀ կառավարությունը ՀԵՀ-ին է հատկացրել 60 մլն դրամ։
Հայտատու ուսանողը պետք է բավարարի նշված պահանջներից առնվազն մեկին՝
·         սոցիալապես անապահով (ընտանիքի անապահովության սահմանային միավորից բարձր միավոր ունեցող) ընտանիքների անդամ,
·         միակողմանի ծնողազուրկ ուսանող,
·         երրորդ խմբի հաշմանդամ ուսանող,
·         հեռավոր լեռնային և սահմանամերձ գյուղերի ուսանող,
·         տվյալ ուսումնական տարվա կիսամյակի քննությունների և ստուգարքների արդյունքներով առավել բարձր գնահատականներ ունեցող ուսանող,
·         հասարակական ակտիվություն ցուցաբերող ուսանող,
·         պատշաճ վարքագիծ դրսևորող ուսանող:
Դիմում-հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը փետրվարի 10-ն է։ Դիմումներն ու անհրաժեշտ փաստաթղթերն ընդունվում են Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի գրասենյակում (հասցե՝ ք. Երևան, Տերյան 74), ամեն օր, բացի շաբաթ և կիրակի օրերից` ժամը 10.00-17.00 (ընդմիջման ժամն է 13.00-14.00-ն): Կրթաթոշակի հատկացման մասին այլ մանրամասների կարելի է ծանոթանալ ՀԵՀ-ի պաշտոնական կայքում (http://heh.am):
Նշենք, որ 2011-2013թթ. Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը ՀՀ կառավարության աջակցությամբ պետական բուհերի անվճար համակարգում չընդգրկված, վերոնշյալ չափանիշներին համապատասխանող ավելի քան 2150 ուսանողի հատկացրել է կրթաթոշակներ։
Դիմում հայտը կարող եք ներբեռնել ՀԵՀ պաշտոնական կայքից, այցելելով հետևյալ հղումով՝ http://heh.am/hosting/file/Կարգ-կրթաթոշակ%202014.doc:

АМФ ОБ'ЯВЛЯЕТ КОНКУРС СТИПЕНДИЙ
Армянский  молодежный  фонд  (АМФ) объявляет  конкурс  для  предоставления  стипендий. В  конкурсе  могут  участвовать  студенты  1-го  курса  бакалавриата  стационарного  обучения  государственных  вузов, которые  не  включены  в  бесплатную  систему  обучения.
С  целью  предоставления  стипендий  правительство  РА  предоставило  АМФ  60  млн. драмов.
Студент-заявитель  должен  удовлетворить  хотя  бы одному  из  указанных  требований:
·        социально  необеспеченный  член  семьи (имеющий  высокий  балл  предельной  единицы семейной  необеспеченности),
·         студент, не  имеющий  одного  родителя,
·         студент - инвалид  третьей  группы,
·         студент  далеких  горных  и  пограничных  сел,
·         студент,  имеющий  самые  высокие  оценки  по  результатам  зачетов  и  экзаменов  семестра  данного  учебного  года,
·         студент,   проявляющий  общественную  активность,
·         студент, имеющий  должное  поведение.
Последний  срок  приема  заявлений  10-ое  февраля. Заявление  и  необходимые  документы  принимаются  в  офисе  Армянского  молодежного  фонда   (адрес:г. ЕреванТеряна 74), ежедневно,кроме  субботы  и  воскресенья с  10.00-17.00 (перерыв13.00-14.00). С  другими  подробностями  предоставлении  стипендий  можете  ознакомиться  в  официальном  сайте  АМФ (http://heh.am).
Отметим, что  в  2011-2013гг.Армянский  молодежный  фонд  при  содействии  правительства  РА  предоставил  стипендии  более  2150  студентам  государственных  вузов, не  включенных  в  бесплатную  систему  обучения  и  соответствовавших    вышеуказанным  критериям.