«Հայկյան» մրցանակաբաշխություն-2013
Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը տեղեկացնում է «Հայկյան» մրցանակաբաշխության մասին: Երիտասարդական այս մրցանակաբաշխության նպատակն է խթանել ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների ակտիվությունը, ուսանողական ինքնատիպ նախաձեռնությունները, գիտության ոլորտում երիտասարդների ներգրավվածությունը, միջազգային համագործակցությունը և երիտասարդական քաղաքականության իրականացման այլ ոլորտներում կատարված աշխատանքները:
Սահմանված են հետևյալ անվանակարգերը.
Լավագույն ուսանողական ինքնակառավարման մարմին
Լավագույն մարզային ուսանողական ինքնակառավարման մարմին
Լավագույն երիտասարդական գիտական նվաճում (այս անվանակարգում մրցույթն իրականացվում է «Պահանջում ենք գիտության ֆինանսավորման ավելացում» ֆեյսբուքյան նախաձեռնության հետ համատեղ, և հայտերն ընդունվում են ըստ ՊԳՖԱ ֆեյսբուքյան էջում www.facebook.com/science.and.financeներկայացված պահանջների և ընթացակարգի):
Երիտասարդական ոլորտին առավելագույնս աջակցած պետական գործիչ
Երիտասարդական ոլորտին առավելագույնս աջակցած միջազգային կառույց
Ինքնատիպ երիտասարդական նախագիծ
Ռազմահայրենասիրական լավագույն նախագիծ
Լավագույն երիտասարդական հաղորդում
Լավագույն միջբուհական ծրագիր
Լավագույն երիտասարդական ՀԿ Երևան քաղաքում
Լավագույն երիտասարդական ՀԿ մարզում
Լավագույն երիտասարդական միջազգային ծրագիր
Մրցանակաբաշխությանը կարող են մասնակցել այն անձինք կամ կազմակերպությունները, որոնք գործունեություն են ծավալել հայ երիտասարդության շրջանում, լուծել են հայ երիտասարդության առջև ծառացած խնդիրները, աջակցել են երիտասարդությանը և այլն:
Մասնակցելու համար հայտը կամ հավաստագիրը (կարող եք բեռնել Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի պաշտոնական կայքից`www.heh.am ) պետք է ներկայացվեն Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի` Տերյան 74 հասցեում գտնվող գրասենյակ: Փաստաթղթերն ընդունվում են 2013թ. հունիսի 1-ից սկսած, յուրաքանչյուր աշխատանքային օր`ժամը 10.00-17.30 (ընդմիջում` 13.00-14.00) : Մանրամասն տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել հետևյալ հեռախոսահամարով`+374 10 56 79 22 : Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է 2013թ. թվականի նոյեմբերի 30-ը: Տեղեկատվությունը հիմնադրամի պաշտոնական կայքից է, որտեղից կարող եք բեռնել նաև հայտի ձևը՝ http://heh.am/?module=article&utility=show_article&id_article=752&lang=am:

Конкурс «Айкян»-2013
Армянский  молодежный  фонд  сообщает  о  конкурсе    «Айкян». Целью  этого  молодежного  конкурса  стимулировать  активность  студенческих  органов  самоуправления, студенческих  своеобразных начинаний,, вовлечение  молодежи  в  научную  сферу,  международное  сотрудничество  и  осуществление  молодежной  политики  в других  областях проделанных работах.
Определеныследующиеноминации:
Лучший  студенческий  орган  самоуправления
Лучший  региональный  студенческий  орган  самоуправления
Лучшее  молодежное  научное  достижение(в  этой  номинации  конкурс  осуществляется  совместно  с  фейсбуковской  инициативой    «Требуемувеличения  научного  финансирования»и  заявки  принимаются  по    требованиям и  распорядку  ГАНФ, представленным в  фейсбуковской  странице www.facebook.com/science.and.finance.
Государственный  деятель,  максимально  содействовавший  Молодежной  области
Международная  структура,  максимально  содействовавшая    Молодежной  области
Оригинальный  молодежный  проект
Лучший  военнопатриатический  проект
Лучшая  молодежная  передача
Лучшая  межвузовская  программа
Лучшая  молодежная  ОО в  городе  Ереване
Лучшая  молодежная  ОО в регионе
Лучшая  молодежная  международная  программа.
В  конкурсе   могут  участвовать  те  лица  или  организации, которые  развернули  деятельность  в  армянской  молодежной  области,  решали  проблемы, связанные  с  армянской  молодежью, содействовали        молодежи  и  т.д.
Для  участия  заявку  или  свидетельство  (можете  скачать  из  официального  сайта  Армянского  молодежного  фонда:www.heh.amнужно  представить  в  офис  Армянского  молодежного  фонда  по  адресу  Теряна 74.  Прием  документов,  начиная  с  1-го  июня  2013  года,  ежедневно  в  рабочий  день  с 10.00-17.30 (перерыв  13.00-14.00). Для  подробной  информации  можете  звонить  по  следующему  тел. +374 10 56 79 22 . Последний  срок  приема  заявок   30-ое  ноября  2013 года. Информация  из  официального  сайта  фонда, откуда  можете  также  скачать  форму  заявки:   http://heh.am/?module=article&utility=show_article&id_article=752&lang=am