«Ասպիրանտների հետազոտությունների աջակցության ծրագիր – 2012» մրցույթ
Նախագահի բարձր հովանու ներքո գործող երիտասարդ գիտնականների աջակցության ծրագրի շրջանակներում ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը հայտարարում է «Ասպիրանտներիհետազոտություններիաջակցությանծրագիր – 2012» մրցույթ`հայագիտության և հումանիտար, բնական, բժշկական, գյուղատնտեսական, հասարակական գիտությունների ու ճարտարագիտության և տեխնոլոգիայի բնագավառներում:
Մրցույթն անցկացվում է ՀՀ պետական բյուջեից գիտական և գիտատեխնիկական գործունեության պայմանագրային (թեմատիկ) ֆինանսավորման շրջանակներում:
Մասնակցելու հայտը ներկայացվում է Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարության գիտության պետական կոմիտե՝ մրցույթի մասին հայտարարության հրապարակման օրվանից 45 օրացուցային օրվա ընթացքում (մինչև 2012 թ. հոկտեմբերի 29-ը):
Մրցույթի վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկություններ և խորհրդատվություն կարելի է ստանալ Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարության գիտության պետական կոմիտեի աշխատակազմի գիտական գործունեության կազմակերպման վարչությունում՝ աշխատանքային օրերին՝ ժամը 14:00 - 17:00–ը։ (հեռ.՝ 210-140 (112)):

Конкурс “Программа содействия исследованиям-2012”
В рамках программы содействия молодым ученым, под высоким покровительством Президента Министерство образования и науки РА обьявляет конкурс “Программа содействия исследованиям-2012”в сферах гуманитарных, естественных, медицинских, сельскохозяйственных, общественных наук и архитектуры, технологии.
Конкурс проводится в рамках договорного финансирования научной и научно-технической деятельности из государственного бюджета.
Заявку на участие необходимо представить в государственный комитет науки министерства образования и науки РА, на протяжении 45 календарных дней, после опубликования (до 29 октября 2012 года).
Для дополнительной информации можно обратиться в государственный комитет науки министерства образования и науки РА, в рабочие дни с 14.00-17.00 (тел. 210-140(112)).