ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից տեղեկացնում են, որ սույն թվականի մայիսին Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը հյուրընկալելու է Վառնայի տնտեսագիտական համալսարանի երկու, Ռումինիայի Ստեֆան սել Մարե Սուչեավայի համալսարանի և Հունգարիայի Միսկոլիչի համալսարանի մեկական դասախոսների: Յուրաքանչյուր դասախոս անց է կացնելու 8 ակադեմիական ժամ դասախոսություն: Բոլոր դասախոսությունները անցկացվելու են անգլերեն:
Վառնայի տնտեսագիտական համալսարանի դասախոսները՝ Եվգենյա Տոնկովան և Դանչո Պետրովը, ովքեր հյուրընկալվելու են ՀՊՏՀ-ում մայիսի 3-6-ը, դասախոսելու են համապատասխանաբար «Նորամուծությունների մարքեթինգ» և «Կորպորատիվ ֆինանսներ» թեմաներով: Օրակարգերի անգլերեն տարբերակները կարող եք գտնել այստեղ և այստեղ (երկու օրակարգ):
Ռումինիայի Ստեֆան սել Մարե Սուչեավայի համալսարանից Միհայ Պոպեսկուի դասախոսության թեման է «Բիզնես և տնտեսագիտություն»: Օրակարգի անգլերեն տարբերակը՝ այստեղ: Վերջինս կհյուրընկալվի մայիսի 9-13-ը:
Հունգարիայի Միսկոլիչի համալսարանի դասախոս Զետան Բարթան կանցկացնի դասախոսություններ  «Տնտեսագիտությունը 21-րդ դարում», «Ապագայի ինդեքսի հաշվարկը», «Տնտեսական աճ (մասամբ հիմնված Դ. Աճեմօղլուի և Ջեյմս Ռոբինսոնի գրքի վրա)» թեմաներով: Նրա դասախոսությունները կկազմակերպվեն մայիսի 17-20-ը: Դասախոսությունների վայրի և ժամի մասին առավել մանրամասն տեղեկությունների համար՝ տե՛ս օրակարգը:
Բոլոր դասախոսությունների վայրն ու ժամը կարող եք գտնել կից փաստաթղթում:
Բոլորին սիրով հրավիրում ենք մասնակցելու դասախոսություններին: Դասախոսությունների վերաբերյալ հարցերի դեպքում խնդրում ենք կապ հաստատել ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի հետ:

График лекций  приглашенных профессоров "Erasmus +".
По данным Отдела внешних связей, два профессора из Университета экономики-Варна, и по одному профессору из румынского Университета Штефана Сел |Маре и Университета Мишкольца,  Венгрия наьодятся сейчас в АГЭУ. Каждый профессор проведет 8 академических часов лекций. Лекции будут проводиться на английском языке.
Евгения Тонкова и Данчо Петров, профессора из Университета экономики-Варна, посетят АГЭУ 3 по 6 мая. Лекции соответственно по следующим темам; «Инновационный маркетинг» и «Корпоративные финансы». См английскую версию повесток здесь и здесь.
Тема лекции Михая Попеску из румынского Maре Штефана - "Бизнес и экономика". См английскую версию программы здесь. Михая Попеску посетит АГЭУ 9 по 13 мая.
Злотан Барта из Университета Мишкольц, Венгрия будут читать лекции по следующим темам; "Экономика 21-го века", "Расчет индекса FutureIndex", "Экономический рост". Лекции будут проходить с 17 по 20 мая. Более подробную информацию можно найти по следующей ссылке.