Հայտարարություն «Էրասմուս+» ծրագրի դիմորդների համար
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից տեղեկացնում են, որ մասնաճյուղերի ուսանողների համար հայտարարված մեկ ուսումնական տարով Միսկոլիչի համալսարանում (Հունգարիա) «Էրասմուս+» ծրագրի շրջանակներում ուսումնառության համար նախատեսված մագիստրոսական տեղը թափուր է մնացել: Մրցույթին կարող են դիմել ՀՊՏՀ մագիստրատուրայի (առկա և հեռակա) առաջին կուրսի ուսանողները՝ 2016-2017 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակը հյուրընկալող բուհում անցկացնելու համար:
Կրթաթոշակային ծրագրին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի էլ-փոստին ուղարկել ինքնակենսագրություն Europass CV ֆորմատով, մոտիվացիոն նամակ և ստուգման գրքույկի լուսապատճեն՝ նամակի վերնագիր դաշտում նշելով՝ «Erasmus+_անուն_ազգանուն»:
Կրթաթոշակային ծրագրին դիմելու վերջնաժամկետն է ս.թ. մայիսի 2-ը: Ծրագրին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է հանձնել անգլերեն լեզվի թեստ (եթե ուսանողը չի հանձնել TOEFL կամ IELTS): Անգլերեն լեզվի թեստի անցկացման վայրի և ժամի վերաբերյալ կտրտվի լրացուցիչ տեղեկատվություն: Հարցերի դեպքում դիմել ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժին՝ int.asue@gmail.com էլ.փոստով:

Объявление для заявителей программы “Эрасмус+”
Отдел внешних связей АГЭУ информирует, что в университете Мисколича (Венгрия) осталось одно свободное магистерское место для студентов АГЭУ из Егегнадзорского и Гюмрийского филиалов, которые в  рамках программы “Эрасмус +” могут принять участие в программе обмена первого семестра 2016-2017 учебного года.
Крайний срок подачи заявок на участие в стипендиальной программе – 2 мая сего года. Для участия необходимо направить на электронный адрес отдела внешних связей Europass CV, мотивационное письмо и скан-копию зачетной книжки. Также необходимо сдавать тест по английскому языку (если студент не сдал TOEFL или IELTS). В случае возникновения вопросов необходимо обратиться в отдел внешних связей АГЭУ по эл. почте int.asue@gmail.com.