Կրթական ծրագիր՝ ՉԺՀ-ից
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարությունը ՉԺՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում մագիստրոսական և դոկտորական կրթական ծրագրերով սովորելու նպատակով Հայաստանի Հանրապետությանը 2016-2017 ուսումնական տարվա համար հատկացրել է կրթաթոշակներ մագիստրատուրայում և ասպիրանտուրայում ուսանելու նպատակով:
Մեկական մագիստրոսական (Հանրային կառավարում) և ասպիրանտական (մակրոէկոնոմիկա) տեղ հատկացվել է Պեկինի համալսարանում (Peking University), որի վերաբերյալ տեղեկատվությանը ծանոթացեք այստեղ:
Մեկ մագիստրոսական (Բիզնեսի կառավարում) տեղ հատկացվել է Պեկինի նորմալ համալսարանում (Beijing Normal University): Ներկայացնելու համար անhրաժեշտ փաստաթղթերի և ծրագրի պայմանների մասին տեղեկատվությունը հասանելի է այստեղ:
Մեկ մագիստրոսական (Հաշվապահության մագիստրոս) տեղ հատկացվել է Շանհայի ազգային հաշվապահական համալսարանում: Ներկայացնելու համար անhրաժեշտ փաստաթղթերի և ծրագրի պայմանների մասին տեղեկատվությունը հասանելի է այստեղ:
Վերոնշյալ բոլոր ծրագրերի փաթեթների հետ անհրաժեշտ է ներկայացնել սույն բժշկական տեղեկանքը:
Կրթաթոշակային վերոնշյալ ծրագրերի համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը խնդրում ենք ներկայացնել արտաքին կապերի բաժին մինչև ս.թ. ապրիլի 22-ը, ժամը 13:00, ՀՊՏՀ-ի գլխավոր մասնաշենք, 5-րդ հարկ: Ուշ ներկայացված դիմում-հայտերը չեն դիտարկվի:
Հարցերի և մանրամասն տեղեկատվության համար կարող եք դիմել ՀՊՏՀ-ի արտաքին կապերի բաժին +37410593484 հեռախոսահամարով, կամ՝ int.asue@gmail.com էլ փոստին:

Образовательная программа в Китае
Правительство Китайский Народной Республики В целях продолжения образования в высших учебных заведениях КНР по магистерским и докторским образовательным программам предоставило Республики Армения стипендии на 2016-2017 учебный год для обучения в магистратуре и аспирантуре.
Одно магистерское место предоставил (Управление бизнесом) Пекинский педагогический университет (Beijing Normal University). Подробности программы –здесь.
Одно магистерское место предоставлено (магистр бухгалтерии) Школой бухгалтеров Шанхайского университета. Подробности программы здесь.
Вместе с пакетами всех вышеуказанных программ необходимо также предоставить медицинскую справку.
Просим необходимые документы предоставить в отдел внешних связей до 22 апреля сего года, в 13:00, (Главный корпус АГЭУ, 5-й этаж). Неполные или поздно поданные заявки не будут рассматриваться
Для получения более подробной информации, а также в случае возникновения вопросов обращайтесь в отдел внешних связей по телефону: 37410593484 или напишите письмо на адрес электронной почты int.asue@gmail.com.