Մագիստրոսական կրթություն՝ ԱՄՆ-ում
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը հայտարարում է Ֆուլբրայթի 2017թ. ուսանողական ծրագիր-մրցույթը Միացյալ Նահանգներում 2017-2018 ուսումնական տարվա ընթացքում մագիստրոսի աստիճան ձեռք բերելու համար: Դիմորդը պետք է լինի Հայաստանի քաղաքացի և բնակիչ, ունենա բակալավրի աստիճան և գերազանց տիրապետի անգլերենին (հանձնելու է TOEFL և GRE քննություններ): Մանրամասների համար այցելեք http://www.usa.am/announce/fulbright2016.pdf : Դիմելու վերջնաժամկետն է հունիսի 3, 2016թ.:
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժինը սույն տեղեկատվությունը տրամադրել է ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի դեսպանատան պաշտոնական կայքից: Հավելյալ տեղեկատվություն հասանելի է հետևյալ հղումով՝ http://www.usa.am/cms/announcements.php.

Магистерское образование в США
Посольство  США  в  Армении  объявляет  стипендиальный  конкурс  «Фулбрайт» на  2017-2018 учебный  год для получения ученой степени магистра. Заявитель должен быть гражданином и жителем Армении, иметь степен бакалавра, и отлично владеть английским языком (будет сдавать экзамены TOEFL и GRE). Для более подробной информации пройдите по ссылке http://www.usa.am/announce/fulbright2016.pdf. Крайний срок подачи заявок: 3 июня 2016 года.
Отдел внешних связей АГЭУ информацию предоставил с официального сайта посольства США в РА. Подробная информация доступна по следующей ссылке: http://www.usa.am/cms/announcements.php: