Երիտասարդական գիտաժողովի հրավեր
2016 թ. մարտի 10-13-ը Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետում տեղի է ունենալու տնտեսագիտական երիտասարդական 4-րդ գիտաժողովը:
Գիտաժողովին կարող են մասնակցել ՀՀ և արտասահմանյան բուհերի և գիտահետազոտական կենտրոնների ուսանողները, ասպիրանտները, երիտասարդ դասախոսներն ու գիտաշխատողները (մասնակիցը պետք է լինի մինչև 35 տարեկան): Մասնակցության համար անհրաժեշտ է մինչև 2016 թ. հունվարի 30-ը լրացնել մասնակցության հայտը և economconf@gmail.com էլեկտրոնային փոստի հասցեին ուղարկել`
• զեկուցման թեզիսը,
• գիտական ղեկավարի կարծիքը և համապատասխան ամբիոնի երաշխավորագիրը (միայն գիտական աստիճան չունեցողների համար):
Գիտաժողովի աշխատանքային լեզուներն են` հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն:
Գիտաժողովի աշխատանքները հրատարակվելու են առանձին նյութերի ժողովածուում:
Աշխատանքներին ներկայացվող պահանջներն են.
Հոդվածի համակարգչային շարվածքը` Word-97-2003 ծրագրով:
Ծավալը` 4-7 էջ,
Էջի ֆորմատը` A5 (148x210 մմ), լուսանցքները. ձախից` 18 մմ, վերևից` 18 մմ, աջից` 18 մմ, ներքևից` 16 մմ:
Տեքստի տառատեսակը. հայերեն` Sylfaen, ռուսերեն կամ անգլերեն` Times New Roman:
Առաջին էջի վերին տողում (մեջտեղում) 12 pt տառաչափով, գլխատառերով, թավ (Bold) գրվում է հոդվածի վերնագիրը: Մեկ տող ներքև տողի աջ կողմում 11 pt տառաչափով տրվում են հեղինակ(ներ)ի Անուն Ազգանուն(ներ)ը: Մեկ տող ներքև տողի աջ կողմում 9 pt տառաչափով, շեղատառ (Italic) տրվում է բուհը կամ գիտահետազոտական կենտրոնը, ֆակուլտետը, կարգավիճակը (բակալավր, մագիստրատուրա, ասպիրանտուրա, դասախոս, գիտաշխատող, գիտությունների թեկնածու): Մեկ տող ներքև տողի աջ կողմում 9 pt տառաչափով տրվում է հեղինակի էլ. փոստի հասցեն: Մեկ տող ներքև տողի աջ կողմում 9 pt տառաչափով, շեղատառ (Italic) տրվում է գիտական ղեկավարի աստիճանը, կոչումը, անուն, ազգանունը: Մեկ տող բաց թողնելով` անհրաժեշտ է ներկայացնել աշխատանքի հիմնական տեքստը: Հիմնական տեքստի տառաչափը` 10 pt, տողերի հեռավորությունը` 1: Տեքստը պետք է հավասարեցված լինի երկու կողմից (alignment: Justify): Պարբերությունները սկսել 1 սմ խորքից` TAB-ի կիրառմամբ:
Հղումները պարտադիր են. տրվում են տողատակում` 8pt տառաչափով, տողերի հեռավորությունը` 1: Հղման տեքստը պետք է հավասարեցված լինի երկու կողմից (alignment: Justify): Հղման մեջ պետք է ներկայացված լինեն օգտագործված աշխատանքի հեղինակի ազգանունը և անվան առաջին տառը (թավ տառերով` Bold), այնուհետև` աշխատանքի վերնագիրը, հրատարակման վայրը, թվականը, օգտագործած ինֆորմացիայի էջը:
Հայերեն, ռուսերեն և անգլերեն ամփոփագրերը պարտադիր են. հոդվածի հիմնական տեքստից մեկ տող հետո տողի մեջտեղում 10 pt տառաչափով, գլխատառերով, թավ (Bold) գրվում է հոդվածի վերնագիրը: Մեկ տող հետո 10 pt տառաչափով տրվում է հեղինակ(ներ)ի Անուն Ազգանուն(ներ)ը: Մեկ տող ներքև գրվում է «բանալի բառեր» և նշվում են 4-6 բանալի բառեր: Մեկ տող ներքև 60-80 բառի սահմաններում համառոտ ներկայացվում է հոդվածի ամփոփագիրը (հիմնական էությունը, նպատակը, խնդիրները, արդյունքները):

Приглашение на участие в молодежной научной конференции
С 10 по 13 марта 2016г. на факультете Экономики и менеджмента Ереванского государственного университета состоится 4-я экономическая научная конференция студентов, аспирантов и молодых ученых.
В конференции могут принять участие студенты, аспиранты, молодые преподаватели и ученые ВУЗ-ов и научно-исследовательских центров Армении и других стран (участник должен быть до 35 лет).
Для участия в научной конференции необходимо до 30-го января 2016г. заполнить заявку участника https://docs.google.com/forms/d/10AU2rAbICjzpz5nJJIxaxiXbXQLsbT-8S_zC_-DQk2Y/edit?c=0&w=1 и отправить по адресу economconf@gmail.com электронной почты:
- тезис доклада,
- отзыв научного руководителя и рекомендательное письмо заведующего кафедрой (только для участников не имеющих ученую степень, сканированный формат).
Доклады будут опубликованы в сборнике научных трудов конференции.
Рабочие языки – армянский, русский, английский.
Требования к оформлению работ:
Статья должна быть оформлена программой «MS Word 97-2003».
Объем – 4-7 страниц.
Формат страницы- A5 (148x210мм), поля – слева – 18мм, сверху – 18мм, справа – 18мм, снизу – 16мм.
Шрифт (русский и английский) – Times New Roman, армянский - Sylfaen,
На верхней строке первой страницы (в центре) шрифтом 12pt, заглавными буквами, жирным шрифтом (Bold) набирается заголовок статьи. Строкой ниже в правой части шрифтом 11pt пишутся имя (имена) и фамилия (фамилии) автора (авторов). Строкой ниже в правой части шрифтом 9pt, курсивным шрифтом (Italic) пишутся вуз или научный центр, факультет, статус (бакалавриат, магистратура, аспирантура). Строкой ниже шрифтом 9pt пишется адрес эл. почты автора. Строкой ниже шрифтом 9pt пишутся ученая степень, звание, имя и фамилия научного руководителя. Пропустив строку, необходимо представить основной текст работы. Шрифт основного текста – 10pt, расстояние между строк – 1, Текст должен быть уравнен с обеих сторон (aligment: Justify). Абзац начинать с 1 см, употребляя команду TAB.
Ссылки обязательны: в подстрочнике – шрифт 8 pt, расстояние строк – 1. Текст ссылки должен быть уравнен с обеих сторон (aligment: Justify). В ссылке должны быть представлены фамилия и первая буква имени автора использованной работы (жирными буквами – Bold), а потом название работы, место издания, год, страница использованной информации.
Аннотации на русском и английском языках обязательны. После основного текста в центре шрифтом 10pt, заглавными буквами, жирным шрифтом (Bold) набирается заголовок статьи. Строкой ниже в центре шрифтом 10pt пишутся имя (имена) и фамилия (фамилии) автора (авторов). Строкой ниже необходимо написать «ключевые слова» и написать 4-6 ключевых слов. Строкой ниже необходимо представить краткую аннотацию тезиса (примерно 60-80 слов).