Գիտական աշխատանքների մրցույթ
Ռազմավարական հետազոտությունների ռուսական ինստիտուտը հայտարարում է «Հայաստանը և եվրասիական ինտեգրումը» թեմայով գիտական աշխատանքների մրցույթի մեկնարկի մասին: Մրցույթին կարող են մասնակցել Հայաստանի Հանրապետության բուհերում և գիտական հաստատություններում աշխատող կամ սովորող երիտասարդ գիտնականները, ասպիրանտները, ուսանողները:
Մրցույթի հիմնական խնդիրներն են. եվրասիական ինտեգրման գաղափարի հանրայնացումը հայկական գիտական և փորձագիտական միջավայրում, եվրասիական ինտեգրման ֆենոմենի իմաստավորումը, ինչպես նաև հանրության և պետական իշխանության մարմինների ուշադրության հրավիրումը Եվրասիական տնտեսական միության զարգացման հիմնախնդիրներին:
Մրցույթին ներկայացվող աշխատանքներն անհրաժեշտ է ուղարկել  mail@riss.ru  էլեկտրոնային հասցեին մինչև 2015 թվականի դեկտեմբերի 20-ը:

Конкурс научных работ
Основными задачами конкурса являются: популяризация идеи евразийской интеграции в научной и экспертной среде Армении, осмысление феномена евразийской интеграции, а также привлечение внимания общественности и органов государственной власти к проблемам развития Евразийского экономического союза.Российский институт стратегических исследований объявляет о начале конкурса научных работ «Армения и евразийская интеграция». Конкурс проводится среди молодых ученых, аспирантов и студентов,  работающих или обучающихся в вузах и научных учреждениях Республики Армения.
Конкурсную работу необходимо направить до 20 декабря 2015 года на электронную почту mail@riss.ru. Подведение итогов состоится 15 января 2016 г.