Սեմինար դասախոսների համար
Springer հրատարակչությունը հնարավորություն է ընձեռում անվճար հրատարակելու գիտական աշխատությունները տարբեր բնագավառներ ընդգրկող իր շտեմարաններում: Հայաստանի էլեկտրոնային գրադարանների կոնսորցիումը և Springer  հրատարակչությունը կազմակերպում են երկօրյա սեմինար գիտնականների համար, որի ընթացքում կներկայացվեն Springer հրատարակչության շտեմարանները և գիտական աշխատությունների հրատարակման փուլերը: Ստորև ներկայացված է յուրաքանչյուր օրվա սեմինարի բովանդակությունը: *Սեմինարը կվարեն՝ Dr. Nabil Khélifi, Publishing Editor,և Dr. Jeffrey Robens, Editorial Development Manager:
Սեմինարը տեղի կունենա հոկտեմբերի 15-16-ին, ժ.14.00, Երևանի Վ.Բրյուսովի անվան լեզվահասարակագիտական համալսարանի գրադարանի դահլիճում (գրադարանի մասնաշենք, III հարկ):
Մասնակցության համար խնդրում ենք գրանցվել (անուն, ազգանուն, կազմակերպություն, էլ. հասցե, հեռախոսահամար)՝ուղարկելով տվյալները chulyan.lib@brusov.am էլ.հասցեին:

Семинар для преподавателей
Издание Springer предоставляет возможность бесплатно опубликовать научные труды в своих базах данных. Консорциум электронных библиотек Армении и издательство Springer совместно организуют двухдневный семинар для ученых, в ходе которого будут представлены базт издетельства Springer и этапы издания научных трудов. Ниже приведены содержание каждого семинара. Семинар проведут Dr. Nabil Khélifi, Publishing Editor,և Dr. Jeffrey Robens, Editorial Development Manager
Семинар состоится 15-16 октября, в 14.00, в зале библиотеки Ереванский государственный лингвистический университет имени В. Я. Брюсова (корпус библиотеки, 3 этаж)
Заинтересованных лиц просим зарегистрироваться на участие в семинаре (имя, фамилия, организация, эл. почта, ном. телефона) отправить по электронной почте chulyan.lib@brusov.am