Հայտարարություն ՀՊՏՀ դասախոսների և վարչական աշխատակիցների համար
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Վառնայի տնտեսագիտական համալսարանի (Բուլղարիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական և վարչական անձնակազմի ներկայացուցիչներին հնարավորություն կտրվի 2018-2019 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի ընթացքում մեկ շաբաթով դասախոսությամբ հանդես գալու կամ վերապատրաստվելու վերոնշյալ բուհում:
Ծրագրով հետաքրքրվածները մինչև սույն թվականի դեկտեմբերի 13-ը ներառյալ ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի asue.erasmus@gmail.com էլ. փոստին պետք է ուղարկեն ներքոնշյալ փաստաթղթերը՝ նամակի վերնագիր դաշտում նշելով “Teaching/Training Mobility – Varna University of Economics”
5. դասախոսների դեպքում՝ ընդունող համալսարանում դասավանդելու համար առաջարկվող առարկայի հակիրճ նկարագիրը (անգլերեն):

Объявление для преподавателей и административных сотрудников АГЭУ
Согласно договору, заключенному в рамках программы «Эразмус +» между Армянским государственным экономическим университетом и Варненским экономическим университетом (Болгария), представителям профессорско-преподавательского и административного составов представится возможность выступить с лекцией и пройти переподготовку в вышеуказанном вузе в течение второго семестра 2018-2019 учебного года. Желающие должны до 13 декабря включительно направить на эл. почту asue.erasmus@gmail.com вышеуказанные документы и указать в поле тема "Teaching/Training Mobility – Varna University of Economic”.
5. Для преподавателей -краткое описание дисциплины для преподавания в университете (на английском языке)
В конкурсе могут принять участие только основные сотрудники АГЭУ. Получив ответное письмо в течение одного дня, Вы убедитесь, что заявка была получена отделом внешних связей. При возникновении вопросов обратитесь в отдел внешних связей по адресу: asue.erasmus@gmail.com.