«ՀՊՏՀ շրջանավարտ-2019». հանդիսավոր միջոցառմամբ կհանձնվեն դիպլոմները
ՀՊՏՀ 2018-2019 ուսումնական տարվա հարգելի շրջանավարտներ, հուլիսի 3-ին, ժամը 18.00-ին ՀՊՏՀ բակում կկայանա «ՀՊՏՀ շրջանավարտ-2019» հանդիսավոր միջոցառումը, որի ընթացքում ՀՊՏՀ առկա բակալավրիատի շրջանավարտներին կհանձնվեն ավարտական վկայականները (դիպլոմ):
Այս մասին հայտնում են ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի աշխատաշուկայի և շրջանավարտների հետ աշխատանքի բաժնի պետ Լիլիթ Գյուլգյուլյանը և ուսանողական խորհրդի նախագահ Հովհաննես Հարությունյանը՝ ներկայացնելով միջոցառման մանրամասները:
Միջոցառումը բաղկացած է երկու մասից՝ պաշտոնական արարողությունից և ժամանցային մասից: Պաշտոնական արարողությանը հրավիրվել են մասնակցելու ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը, ՀՊՏՀ խորհրդի նախագահ Վահան Մովսիսյանը, ովքեր կշնորհավորեն ՀՊՏՀ շրջանավարտներին և հանդիսավոր կերպով կհանձնեն դիպլոմները: Այնուհետև, պաշտոնական արարողությանը կհաջորդի միջոցառման ժամանցային հատվածը, որի ընթացքում ուսանողներին սպասվում են մրցանակներ և անակնկալ նվերներ:
Միջոցառմանը հրավիրվում են մասնակցելու բոլոր կրթաձևերի շրջանավարտները, սակայն ավարտական վկայականներ կստանան միայն առկա բակալավրիատի շրջանավարտները: Հիշեցնենք նաև, որ այն շրջանավարտները, ովքեր ցանկանում են դիպլոմ ստանալ «ՀՊՏՀ շրջանավարտ-2019» միջոցառման ընթացքում, պետք է տեղեկանքով և անձնագրով ներկայանան համալսարանի գլխավոր մասնաշենքի 3-րդ հարկ, 327 լսարան՝ նշված օրերին  և ժամերին՝գրանցամատյանում ստորագրելու համար:
Առկա մագիստրատուրայի և հեռակա բակալավրիատի դիպլոմների հանձնման վերաբերյալ առաջիկայում կտրվի լրացուցիչ հայտարարություն:

На мероприятии "Выпускник -2019" будут вручены дипломы
Дорогие выпускники АГЭУ 2018-2019 учебного года, 3-го июля в 18:00 во дворе АГЭУ состоится торжественное мероприятие "Выпускник – 2019", на котором выпускникам очного бакалавриата АГЭУ будут вручены выпускные свидетельства (диплом).
Об этом сообщила начальник отдела рынка труда и работы с выпускниками департамента внешних связей АГЭУ Лилит Гюлгюлян и председатель студенческого совета Ованнес Арутюнян, представив подробности мероприятия.
Мероприятие состоит из 2-х частей: официальной и развлекательной частей. Для участия в официальной части приглашены министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян, председатель совета АГЭУ Ваган Мовсисян, которые поздравят и торжественно вручат дипломы. После чего, продолжится развлекательная часть мероприятия, на которой студентов ожидают призы и сюрпризы.
Принять участие в мероприятии приглашаются все выпускники, однако дипломы получат лишь выпускники очного бакалавриата.
Напомним, что те выпускники, которые желают получить дипломы во время мероприятия "Выпускник- 2019" должны представить в аудитоию 327 главного корпуса университета справки и паспорт, в определенные дни и часы, согласно графику.
Информация о вручении дипломов заочного бакалавриата и очной магистратуры будет предоставлена дополнительно.