Այսօր ՀՊՏՀ-ում տեղի կունենա Ժան Մոնե մոդուլի մեկնարկային հանդիպումը՝ հատուկ հյուրերի մասնակցությամբ
Նոյեմբերի 25-ին, ժամը 14:00-ին, ՀՊՏՀ միջազգային ծրագրերի կենտրոնում (Տեմպուսի դահլիճ) տեղի կունենա «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում իրականացվող «ԵՄ քաղաքականությունը, գործող կարգավորումներն ու վարչական կառուցվածքը» Ժան Մոնե մոդուլի մեկնարկային հանդիպումը: Հանդիպմանը ներկա կլինեն Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության դեսպան, Ն.Գ. Անդրեա Վիկտորինը, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության արտաքին կապերի և սփյուռքի վարչության պետ Արկադի Պապոյանը, «Էրազմուս+» ազգային գրասենյակի համակարգող Լանա Կառլովան, ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանը:
Մեկնարկային հանդիպման ընթացքում կներկայացվեն ծրագրի էությունը և նպատակները, ԵՄ-ի, Հայաստանի ու ՀՊՏՀ-ի միջև համագործակցությունը:
Մասնակցելու են հրավիրվում ՀՊՏՀ ուսանողներն ու պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմը: Օրակարգին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

Сегодня в АГЭУ состоится официальное начало программы Жан Моне «Политика ЕС, действующие порядки и административная структура»
25 ноября в 14:00 (зал Темпуса) состоится официальное начало финансируемой ЕС программы, в рамках проекта "Эразмус+" Жан Моне «Политика ЕС, действующие порядки и административная структура». На встрече будут присутствовать посол делегации ЕС в Армении Андреа Викторин, начальник управления внешних связей и диаспоры МОНКС РА Аркади Папоян, координатор армянского офиса "Эразмус+" Лана Карлова, исполняющая обязанности ректора АГЭУ Диана Галоян.
На встрече будут представлены сущность программы и цели, сотрудничество ЕС, Армении и АГЭУ.
Для участия приглашаются представители профессорско-преподавательского состава и студенты. С повесткой дня можно ознакомиться здесь.