Մրցույթի հրավեր Հասելթի համալսարանում ուսանելու համար
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից հայտնում են, որ ՀՊՏՀ գործընկեր Հասելթի համալսարանից (Բելգիա) տեղեկացրել են, որ «Էրազմուս+» ծրագրից ստացված հավելյալ ֆինանսավորման շրջանակներում պատրաստ են 2018-2019 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակում փոխանակման ծրագրով ընդունել ՀՊՏՀ բակալավրիատում սովորող մեկ ուսանողի: Ուստի ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժինը հայտարարում է մրցույթ, որին կարող են դիմել այն ուսանողները, ովքեր
• սովորում են ՀՊՏՀ առկա ուսուցման բակալավրիատի 1-ին և 2-րդ կամ հեռակա ուսուցման բակալավրիատի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կուրսերում
Ծրագրով հետաքրքրված ուսանողները պետք է մինչև ս.թ. հունիսի 3-ը ներառյալ ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի asue.erasmus@gmail.com էլ-փոստին ուղարկեն՝
2. Ինքնակենսագրություն Europass CV ֆորմատով (անգլերենով)
3. Մոտիվացիոն նամակ (անգլերենով)
4. Անգլերեն լեզվի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ կամ տեղեկատվություն, որ մասնակցել եք արտաքին կապերի բաժնի կողմից կազմակերպված քննությանը
5. Կուտակային ՄՈԳ-ի մասին տեղեկատվություն՝ հաստատված ֆակուլտետի դեկանի կողմից:
Նամակի վերնագիր դաշտում անհրաժեշտ է նշել "University of Hasselt": Խնդրում ենք համոզվել, որ հայտը մեր կողմից ստացվել է՝ ստանալով պատասխան հաղորդագրություն 1 աշխատանքային օրվա ընթացքում: Պատշաճ կերպով չլրացված, ինչպես նաև վերջնաժամկետի ավարտից հետո ուղարկված հայտերը չեն դիտարկվի: Խնդրում ենք բացառել նաև մոտիվացիոն նամակի կրկնօրինակումները:

Приглашение на конкурс для обучения в университете Хасселта
Согласно договору, заключенному в рамках программы «Эразмус +» между Армянским государственным экономическим университетом и Университетом Хасселта (Белгия), студентам Армянского государственного экономического университета представиться возможность провести второй семестр 2018-2019 учебного года в вышеуказанном вузе:
• Учатся на 2-м и 3-м курсах бакалавриата очной формы обучения или 1-м, 2-м, 3-м, курсах заочного бакалавриата
• Имеют большую мотивацию провести один семестр в университете-партнере АГЭУ Студенты, заинтересованные в обучении за границей, должны до 3 июня включительно направить на эл. почту отдела внешних связей asue.erasmus@gmail.com:
5. Информацию о краткой СКО за предыдущие семестры, заверенной деканом факультета (на армянском языке). В поле тема письма необходимо указать "University of Hasselt". Вы будете уверены, что отдел внешних связей получил заявку, получив ответное сообщение в течение одного рабочего дня. Лучшие кандидаты будут приглашены на собеседование. При возникновении вопросов обратитесь в отдел внешних связей по адресу: asue.erasmus@gmail.com.