Կարիերայի և աշխատունակության ծառայությունների վերաբերյալ առցանց հանդիպում և համաժողով Պորտոյի համալսարանի կողմից
Պորտոյի համալսարանը հրավիրում է մասնակցելու կարիերայի և աշխատունակության ծառայությունների վերաբերյալ "Stay Connected - challenges for the new decade" խորագրով առցանց հանդիպման և համաժողովի, որը տեղի կունենա սույն թվականի մարտի 23-25-ը։
Միջազգային համաժողովը հնարավորություն կտա միջազգային գործընկերների և ընկերությունների հետ քննարկել աշխատաշուկայում առավել կարևոր մարտահրավերները, որոնք առաջացել են համաճարակի հետևանքով, փոփոխությունները, որոնց հետ բախվել են կարիերայի հարցերով զբաղվող ծառայությունները 2020 թ․ և բախվում են 2021 թ․, և թե ինչպես են կարիերայի գրասենյակները կամ ստորաբաժանումները վերափոխում իրենց մատուցած ծառայությունները, ինչպես նաև բացահայտել Պորտոյի համալսարանի և այլ բուհերի կարիերայի ստորաբաժանումները, ներկայացնել և կիսվել լավագույն փորձով, թիմային աշխատանքի և խմբային դինամիկայի միջոցով ուսումնասիրել նոր գաղափարներ և ռազմավարություններ ՝ նոր պահանջների լուծման համար:
Համաժողովի օրակարգը կարող եք տեսնել այստեղ։
Կարող են մասնակցել կարիերայի և շրջանավարտների ստորաբաժանումներում աշխատող մասնագետներ, կարիերայի խորհրդատուներ, հավաքագրողներ, ուսանողներ, ուսուցիչներ, կարիերայի և աշխատունակության առարկաներով հետաքրքրվող մարդիկ:

Онлайн встреча и конференция по вопросам карьеры и занятости, организуемая Университетом Порто
Университет Порто приглашает принять участие в онлайн встрече и конференции «Stay Connected - challenges for the new decade», посвященной вопросам карьеры и занятости, которая состоится 23-25 марта 2021 г.
Международная конференция предоставит возможность обсудить с международными партнерами и компаниями важнейшие вызовы на рынке труда, появившиеся в результате пандемии, а также изменения, с которыми сталкиваются службы карьеры в 2020-21 гг. Участники конференции также смогут познакомиться с деятельностью центров карьеры Университета Порто и других вузов, поделиться опытом, изучить новые идеи и стратегии для решения новых задач.
С программой конференции можно ознакомиться здесь.
В мероприятии могут принять участие специалисты, работающие в отделах карьеры и работы с выпускниками, карьерные консультанты, рекрутеры, студенты, учителя, лица, интересующиеся вопросами карьеры и занятости.