Ռումինիայում 1 կիսամյակ ուսումնառելու մրցույթ
ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժնից հայտնում են՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և Ռումինիայի Սուչավայի Ստեֆան սել Մար համալսարանների միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն՝ հայտարարվում է 2019-2020 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակում վերոնշյալ բուհում ուսումնառելու համար մրցույթ:
Ծրագրին կարող են դիմել այն ուսանողները, ովքեր սովորում են ՀՊՏՀ, այդ թվում՝ Գյումրու և Եղեգնաձորի մասնաճյուղերի, առկա ուսուցման բակալավրիատի 2-րդ, 3-րդ կամ հեռակա ուսուցման բակալավրիատի 2-րդ, 3-րդ կամ 4-րդ կուրսերում, ունեն անգլերենի իմացության B2 և բարձր մակարդակ, բարձր առաջադիմություն, մեծ մոտիվացվածություն՝ ուսումնառության մեկ կիսամյակն անցկացնելու ՀՊՏՀ գործընկեր բուհում: Ծրագրով հետաքրքրված ուսանողները պետք է մինչև հոկտեմբերի 6-ը ներառյալ միջազգային կապերի բաժնի asue.erasmus@gmail.com էլ-փոստին ուղարկեն՝
2. ինքնակենսագրություն Europass CV ֆորմատով (անգլերեն) ,
4. անգլերենի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ (առկայության դեպքում),
Նամակի վերնագիր դաշտում անհրաժեշտ է նշել “Stefan Cel Mare University of Suceava (Romania)”: Դուք կհամոզվեք, որ միջազգային կապերի բաժինը ստացել է Ձեր հայտը՝ ստանալով պատասխան հաղորդագրություն 1 աշխատանքային օրվա ընթացքում: Պատշաճ կերպով չլրացված, ինչպես նաև վերջնաժամկետի ավարտից հետո ուղարկված հայտերը չեն դիտարկվի: Ներկայացված փաստաթղթերի ուսումնասիրությունից հետո լավագույն թեկնածուները կհրավիրվեն հարցազրույցի:

Конкурс на обучение в Румынии
Как сообщают из отдела международных связей департамента внешних связей АГЭУ, согласно договору между Армянским государственным экономическим университетом и университетом Стефан сел Мар Сучавы Румыния, в рамках программы "Эразмус +" объявлен конкурс на обучение в вышеуказанном вузе во втором семестре 2019-2020 учебного года.
В программе могут принять участие студенты 2, 3 курсов очного бакалавриата, а также 2, 3, 4 курсов заочного бакалавриата, которые владеют английским языком на уровне B2 и выше, с высокой успеваемостью, большой мотивацией. Студенты, заинтересованные программой должны выслать до 6-го октября включительно на адрес эл.почты:
1. автобиографию в формате Europass CV ( на английском),
2. мотивационное письмо (на аглийском),
3. документ, удостоверяющий знание английского языка (при наличии),
5. Информацию об СКО, утвержденную деканом факультета.
В поле Тема необходимо отметить “Stefan Cel Mare University of Suceava (Romania)”.
Вы получите поддтверждение о получении Вашей заявки из отдела международных связей в течении одного дня. Заявки, заполненные не должным образом или после конечного срока не будут рассмотрены. После рассмотрения документов лучшие претенденты будут приглашены на собеседование.