էսսեների մրցույթ՝ ուսանողների համար
«Ռոստելեկոմը» կազմակերպում է ուսանողական էսսեների մրցույթ՝ «Ինչպե՞ս կկիրառեի նորագույն տեխնոլոգիաները կրթության մեջ» թեմայով։ Բոլոր դիմումները կուսումնասիրվեն «Ռոստելեկոմի» աշխատակիցներից կազմված հատուկ հանձնաժողովի կողմից, իսկ լավագույն 3-ի հեղինակները կպարգևատրվեն «Ռոստելեկոմ կրթաթոշակով» և կստանան պատվոգրեր:
1-ին տեղ՝ 300,000 դրամ (10 ամիս՝ ամսական 30․000 դրամ կրթաթոշակ) 2-րդ տեղ՝ 200,000 դրամ (10 ամիս՝ ամսական 20․000 դրամ կրթաթոշակ) 3-րդ տեղ՝ 100,000 դրամ (10 ամիս՝ ամսական 10․000 դրամ կրթաթոշակ):
Մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ բուհերի (բակալավրիատ և մագիստրատուրա), միջին մասնագիտական հաստատությունների ուսանողները և ավագ դպրոցի աշակերտները (10, 11 և 12-րդ դասարաններ): Մրցույթի պարտադիր պայմանն է, որպեսզի մասնակիցը կամ նրա ընտանիքի անդամներից որևէ մեկը լինի «Ռոստելեկոմի» բաժանորդ: Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

Конкурс эссе для студентов
“Ростелеком” организует студенческий конкурс эссе: “Как применить новейшие технологии в образовании”. Все заявления будут рассмотрены специальной комиссией, состоящей из сотрудников “Ростелекома”, а лучшие 3 автора получат премию “Стипендию Ростелеком” и грамоты.
1-ое место 300.000 драм (10 месяцев – ежемесячно стипендия 30.000 драм), 2-ое место 200.000 драм (10 месяцев: стипендия 20.000 драм ежемесячно), 3-е место 100.000 драм ( 10 месяцев 10.000 драм ежемесячно).
В конкурсе могут принять участие студенты вузов РА, средних специализировнных учреждений и школьники старшей школы (10, 11 и 12 классы).
Обязательным условием конкурса является то, чтобы участник или кто-то из членов семьи был абонентом “Ростелеком”. С подробностями можно ознакомиться здесь.