Իտալիայում և Իսպանիայում կայանալիք միջազգային դասընթացների մասնակցության բացառիկ հնարավորություն ՀՊՏՀ ուսանողների համար
06.04.2022
Դիտումների քանակ՝ 1558
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և գերմանական «Կոպեռնիկուս Բեռլին» ասոցիացիայի միջև համագործակցության շրջանակում ՀՊՏՀ ուսանողները բացառիկ հնարավորություն կստանան Պոալայում (Իտալիա) և Բենալմադենայում (Իսպանիա) մասնակցելու հետևյալ խորագրերով միջազգային դասընթացներին՝ «Մարդու իրավունքների հիմնահարցերը» /Green Human Rights Matters/ (մայիսի 25-ից հունիսի 2-ը) և «Թվային զարթուցիչ աշխատաշուկայում չներգրավված երիտասարդների համար» /A digital wake-up for young NEETs/ (մայիսի 18-ից 26-ը)։
Դասընթացներով հետաքրքրված ուսանողները մինչև ս․թ․ ապրիլի 15-ը, ժամը 23։59 պետք է լրացնեն հետևյալ հայտը:
Covid-19 համաճարակի պատճառով Իտալիա և Իսպանիա մեկնելուց առաջ մասնակիցները պետք է հաշվի առնեն համաճարակային իրավիճակի հետևանքով նշված երկրներ մուտք գործելու պահանջներն ու պայմանները։
Հարցերի դեպքում կարող եք գրել բաժնի int.office@asue.am էլփոստին կամ զանգահարել +37410-593484 հեռախոսահամարով։

Исключительная возможность для студентов АГЭУ принять участие в международных тренингах в Италии и Испании
06.04.2022
В рамках сотрудничества между Армянским государственным экономическим университетом и немецкой ассоциацией “Коперникус Берлин” студентам АГЭУ будет предоставлена исключительная возможность принять участие в международных тренингах в Паоле (Италия) и Бенальмадене (Испания). Тренинги будут посвящены следующим темам: “Актуальные проблемы защиты прав человека” /Green Human Rights Matters/ (25 мая – 2 июня) и “Цифровой будильник для молодежи, не задействованной на рынке труда” /A digital wake-up for young NEETs/ (18-26 мая).
Лица, заинтересованные в участии в программе, должны до 23.59 15 апреля заполнить следующую заявку.
Заявки, не заполненные надлежащим образом, а также полученные после дедлайна, не будут рассмотрены.
Места ограничены. Отбор будет проводиться по результатам CV и мотивационного письма.
Организация “Коперникус Берлин” возмещает только расходы на проживание и питание. Транспортные расходы покрываются самим участником.
В связи с пандемией Covid-19 участникам рекомендуется принимать во внимание условия и требования въезда в Италию и Испанию.
В случае вопросов можете связаться с сотрудниками отдела международных связей (эл.почта: int.office@asue.am, тел.: +37410-593484).