Միջազգային սեմինարների/դասընթացների անվճար մասնակցության բացառիկ հնարավորություն ՀՊՏՀ ուսանողների համար
01.09.2021
Դիտումների քանակ՝ 2323
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և գերմանական «Կոպեռնիկուս Բեռլին» ասոցիացիայի միջև համագործակցության շրջանակում ՀՊՏՀ-ում տեղի կունենան երկու միջազգային սեմինարներ/դասընթացներ (անգլերենով) հետևյալ խորագրերով՝ «Աշխատելու հնարավորությունները» /NEET to work/ (սեպտեմբերի 9-ից 17-ը) և «Փոխել մարդուն, ոչ թե կլիման» /Human Change Not Climate Change/ (սեպտեմբերի 15-ից 23-ը)։ Միջազգային սեմինարներին/դասընթացներին մասնակցելու համար ԵՄ տարբեր երկրներից (Գերմանիա, Իսպանիա, Իտալիա, Բելգիա և այլն) Հայաստան են ժամանելու շուրջ 65 մասնակից։ Սեմինարները/դասընթացները կվարի «Կոպեռնիկուս Բեռլին» ասոցիացիայի ներկայացուցիչ, Լատվիայի երիտասարդական զարգացման կենտրոնի տնօրեն Ալեքսանդրս Փոստսը։
Սեմինարներով/դասընթացներով հետաքրքրված ուսանողները մինչև ս․թ․սեպտեմբերի 5-ը պետք է լրացնեն հետևյալ հայտը։
Հարցերի դեպքում կարող եք գրել բաժնի int.cooperation@asue.am էլ փոստին կամ զանգահարել +374593484 հեռախոսահամարով։

Исключительная возможность бесплатного участия в международных семинарах/курсах для студентов АГЭУ
В рамках сотрудничества между Армянским государственным экономическим университетом и ассоциацией “Коперникус Берлин” в АГЭУ будет проведено два международных семинара/курса (на английском языке) под названиями «Возможности работы» /NEET to work/ (9-17 сентября) և «Изменить человека, а не климат» /Human Change Not Climate Change/ (15-23 сентября)։ С целью участия в международных семинарах/курсах в Армению прибудут 65 участников из разных стран ЕС (Германии, Испании, Италии, Бельгии и т.д.). Семинары/курсы будет вести представитель ассоциации “Коперникус Берлин”, директор Центра молодежного развития Латвии Александрс Постс.
Студенты, заинтересованные в семинарах/курсах, должны до 5 сентября 2021 г. заполнить следующую регистрационную форму.
После истечения срока дедлайна заявители получат ответное письмо с подтверждением о получении заявки из отдела международных связей. Заявки, не заполненные надлежащим образом, а также отправленные после истечения срока дедлайна, не будут рассмотрены.
В случае вопросов можете отправить письмо на адрес эл.почты отдела международных связей int.cooperation@asue.am или позвонить по тел. +374593484.