Փորձառության հնարավորություն Պիրեուսի համալսարանում (Հունաստան)
«Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում ՀՊՏՀ ուսանողները հնարավորություն կունենան հինգշաբաթյա փորձառություն (2022 թվականի ապրիլի 22-ից մինչև մայիսի 16-ը) անցնելու Հունաստանի Պիրեուսի համալսարանում։
Ծրագրին կարող են դիմել այն ուսանողները, որոնք՝
● սովորում են ՀՊՏՀ առկա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ավարտական կուրսում,
● ունեն անգլերենի իմացության բարձր մակարդակ, հավաստագիր (IELTS կամ TOEFL® iBT, Cambridge Assessment English քննությունների վավեր հավաստագրեր, ինչպես նաև ՀՊՏՀ-ում կազմակերպված քննությունների հավաստագիր),
● ունեն բարձր առաջադիմություն. նվազագույն ՄՈԳ-ը պետք է լինի 14,1՝ գնահատման 20 միավորանոց համակարգի պայմաններում,
● ունեն մեծ մոտիվացիա՝ փորձառության 5 շաբաթն անցկացնելու ՀՊՏՀ գործընկեր բուհում։
Գործընկեր բուհում փորձառության հիմնավորումները պետք է հստակ արտացոլված լինեն ուսանողի մոտիվացիոն նամակում։ Ծրագրով հետաքրքրված ուսանողները պետք է մինչև մարտի 22-ը, ժամը 23։59 լրացնեն հետևյալ հայտը:
Դիմողները կարիերայի կենտրոնի կողմից իրենց հայտը ստանալու մասին կհավաստիանան՝ վերջնաժամկետի ավարտից հետո պատասխան նամակ ստանալով: Ոչ պատշաճ կերպով լրացված, ինչպես նաև վերջնաժամկետի ավարտից հետո ուղարկված հայտերը չեն դիտարկվի:

Возможность прохождения практики в Пирейском университете (Греция)
В рамках программы «Эразмус+» студенты АГЭУ получат возможность пройти пятинедельную практику (22 апреля 2022 г. – 16 мая 2022 г.) в Пирейском университете Греции.
Необходимые условия для подачи заявки:
· выпускной курс бакалавриата и магистратуры АГЭУ,
· высокий уровень владения английским языком (действующий сертификат IELTS или TOEFL® iBT, Cambridge Assessment English, а также сертификат экзамена, организуемого в АГЭУ),
· высокая успеваемость: минимальная средняя квалификационная оценка – 14,1 (по 20-балльной системе оценивания),
· хорошая мотивация для прохождения пятинедельной практики в партнерском вузе.
Обоснование прохождения практики в партнерском вузе должно быть четко отражено в мотивационном письме. Студенты, заинтересованные в участии в программе, должны до 23:59 22 марта заполнить следующую заявку.
После истечения дедлайна заявители получат подтверждение о получении заявки. Заявки, не заполненные надлежащим образом, а также отправленные после истечения дедлайна, не будут рассмотрены.