Ի գիտություն քոլեջներից ՀՊՏՀ 2-րդ կուրս ընդունվածների
Քոլեջների բարձր առաջադիմություն ունեցող այն շրջանավարտները, որոնք դիմել են ՀՊՏՀ-ում հեռակա ուսուցմամբ 2-րդ կուրսից ուսումը շարունակելու համար, հաղթահարել են մրցույթի առաջին փուլը և դրական գնահատականներ են ստացել բոլոր առարկայական տարբերությունների քննություններից, մինչև նոյեմբերի 15-ը պետք է վճարեն համապատասխան կրթական ծրագրի ուսման վարձի մեկ կիսամյակի առնվազն կեսը՝ որպես ուսանող հրամանագրվելու համար:
Վճարումը կարող եք կատարել հետևյալ վավերապայմաններով. «Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան» ՊՈԱԿ, բանկային վավերապայմաններ՝ ՀՀ ՖՆ գործառնական վարչություն, Հ/Հ 900018001876:

К сведению студентов, поступивших на второй курс АГЭУ из колледжей
Выпускники колледжей, имеющие высокую успеваемость и подавшие заявки на продолжение обучения со второго курса заочной формы обучения АГЭУ, которые преодолели первый тур конкурса и получили положительные оценки по всем предметам в рамках академической разницы, должны до 15-го ноября произвести оплату за обучение (минимальная сумма – за половину семестра), чтобы быть зачисленными в качестве студентов.
Реквизиты для осуществления платежа: ГНКО “Армянский государственный экономический университет”, банковские реквизиты: операционное управление Министерства Финансов РА, Հ/Հ 900018001876.