ՀՊՏՀ-ում կդասախոսի ԱՄՆ Ֆլորիդայի համալսարանի պրոֆեսոր Գարի Վանլենդինգհեմը
Հարգելի՛ ուսանողներ, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի նիստերի սրահում, մայիսի 6-ին, ժամը 12:00-ին «Ապացույցների վրա հիմնված քաղաքականության մշակում. մոտեցումներ և հնարավորություններ (Evidence-Informed Policymaking – approaches and opportunities)» թեմայով դասախոսությամբ հանդես կգա պրոֆեսոր, ԱՄՆ Ֆլորիդայի համալսարանի Հանրային կառավարման ծրագրի տնօրեն Գարի Վանլենդինգհեմը։
Պրոֆեսորը Հայաստան է ժամանել ՀՊՏՀ բանկային գործի և ապահովագրության ամբիոնի դասախոս, տ․գ․թ․ Հայկ Բեջանյանի հրավերով՝ «Կատարողականի հաշվեքննության զարգացումը ՀՀ-ում» ծրագրի շրջանակներում, որն իրականացվում է Professional Fellowship program ծրագրով, ԱՄՆ պետքարտուղարության և Ամերիկյան խորհուրդների գրասենյակի աջակցությամբ։

С лекцией в АГЭУ выступит профессор Университета Флориды Гарри Ванлендинхем
Дорогие студенты! 6 марта, в 12:00 в зале заседаний АГЭУ с лекцией на тему “Разработка политики, основанной на доказательствах: подходы и возможности (Evidence-Informed Policymaking – approaches and opportunities)” выступит профессор Университета Флориды и директор программы общественного управления Гарри Ванлендинхем.
Профессор прибыл в Армению по приглашению преподавателя кафедры банковского дела и страхования АГЭУ, к.э.н. Айка Беджаняна. Визит осуществляется в рамках программы Professional Fellowship program при поддержке Госдепартамента США и офиса Американских Советов.