Երիտասարդական զբոսաշրջության 1-ին համաշխարհային գագաթաժողովի հրավեր
Հունիսի 27-ից հուլիսի 3-ը Իտալիայի Սորենտո քաղաքում ՄԱԿ-ի Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության (UNWTO) և Իտալիայի Հանրապետության կառավարության աջակցությամբ կայանալու է Երիտասարդական զբոսաշրջության 1-ին համաշխարհային գագաթաժողովը (Global Youth Tourism Summit) :
Միջոցառումը նախատեսված է 2003 թ. հուլիսի 4-ից մինչև 2010 թ. հունիսի 27-ն ընկած ժամանակահատվածում ծնված երեխաների և երիտասարդների համար, որոնք հատուկ հետաքրքրություն են ցուցաբերում ՄԱԿ-ի կայուն զարգացման թեմաների և/կամ զբոսաշրջության նկատմամբ:
Միջոցառման կազմակերպիչները կհոգան կեցության և սննդի ծախսերը, բացառությամբ՝ ճանապարհածախսի: Կից փաստաթղթում ներկայացվող պահանջներին համապատասխան թեկնածուները կարող են մասնակցության համար գրանցվել հետևյալ հղումով (գրանցման ծածկագիր՝ 1GYTS_Sorrento2022): Աշխատանքային լեզուն անգլերենն է, գրանցման վերջնաժամկետը՝ ս.թ. մայիսի 15-ը ներառյալ:

Приглашение на участие в 1-ом Глобальном саммите по молодежному туризму
27 июня – 3 июля в г. Сорренто (Италия) при поддержке Всемирной туристской организации ООН (ЮНВТО) и Правительства Республики Италия состоится 1-ый Глобальный саммит по молодежному туризму (Global Youth Tourism Summit)
Мероприятие предусмотрено для детей и молодых людей, родившихся в период с 4 июля 2003 г. по 27 июня 2010 г., которые проявляют интерес к программам устойчивого развития ООН и/или туризму.
Организаторами мероприятия покрываются расходы по обеспечению жильем и питанием, расходы за переезд не компенсируются. Кандидаты, соответствующие требованиям (См. в прикрепленном файле), могут зарегистрироваться, перейдя по ссылке (код регистрации - 1GYTS_Sorrento2022).