«Հորիզոն 2100». միջազգային առցանց մրցույթ
Ապագայի մոդելավորման կենտրոնը հայտնում է, որ 2019թ. հաջողությամբ անցկացվել է գիտական և գիտաֆանտաստիկ աշխատանքների «Հորիզոն 2100» միջազգային առցանց երիտասարդական մրցույթը, որի մասնակցել են19 երկրների և Ռուսաստանի 79 քաղաքների ուսանողներ և դպրոցականներ:
Նախագիծը շարունակվում է նաև 2020 թվականին, և մրցույթի անվանակարգերում ավելացվել է նոր անվանակարգ՝ լավագույն գիտական, հետազոտական, գիտագործնական աշխատանքի համար, որն ուղղված է աշխարհի առջև ծառացած գլոբալ սպառնալիքների հաղթահարմանը:
Մասնակիցների տարիքը 16-26 տարեկան է: Աշխատանքների ընդունման ժամկետը մինչև 2020 թվականի մայիսի 31-ը: Մրցույթի հաղթողները կհրավիրվեն Մոսկվայում կայանալիք  «Միասին ձևավորում ենք ապագան» երիտասարդական միջազգային ֆորումին:
Մրցույթին մասնակցությունն անվճար է: Մասնակցությունը, կեցությունը, սնունդը մրցույթի հաղթողների համար ֆորումի ընթացքում նույնպես անվճար է: Մրցույթի մասին մանրամասն տեղեկատվությունը ռուսերենով հասանելի է այստեղ, անգլերենով՝ այստեղ: Մասնակցության հայտը ռուսերենով հասանելի է այստեղ, անգլերենով՝ այստեղ:

«Горизонт 2100» - Международный молодежный онлайн конкурс научных, научно-практических и научно-фантастических работ
Центр моделирования будущего сообщает, что в 2019 году успешно прошел международный молодежный онлайн конкурс научных и научно-фантастических работ «Горизонт 2100», его участниками стали студенты и школьники из 19 стран и 79 городов и населенных пунктов России.
В 2020 году проект продолжается и в состав номинаций Конкурса добавлена актуальная в современных реалиях номинация на лучшую научную, научно-исследовательскую, научно-практическую работу, направленную на преодоление стоящих перед миром глобальных угроз.
Возраст участников – от 16 до 26 лет. Прием работ на Конкурс продлится до 31 мая 2020 года. Победители Конкурса будут приглашены в Москву на Международный молодежный форум «Формируем будущее вместе».
Участие в конкурсе бесплатное. Участие, проживание, питание во время Форума для победителей конкурса также бесплатное. Более подробная информация на сайте: