Ի գիտություն ՀՊՏՀ առաջին կուրսեցիների
Սիրելի՛ առաջին կուրսեցիներ, սեպտեմբերի 1-ին մեկնարկում է նոր՝ 2022-2023 ուսումնական տարին, և ՀՊՏՀ-ն պատրաստ է սիրով ու գրկաբաց ընդունելու ձեզ։ Ինչպես միշտ, հանդիպման վայրը համալսարանական հյուրընկալ բակն է (մուտքը՝ Ա. Մանուկյան փողոցից՝ դարպասի կողմից), որտեղից ժամը 09․00-ին ձեզ կուղեկցեն լսարաններ։ Ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի առաջին կուրսեցիներին ֆակուլտետի ղեկավարությունը կդիմավորի Քանաքեռ-Զեյթուն համայնքում Պ. Սևակի 77 հասցեում գտնվող մասնաշենքում։ Դասերի սկիզբը՝ 09։00-ին, տևողությունը՝ 80 րոպե։
Հատուկ ձեզ համար ներկայացնում ենք համալսարանի մասնաշենքերի տեղակայումը՝ ըստ մասնագիտությունների․
• կառավարման ֆակուլտետ, «Կառավարում», «Զբոսաշրջություն», «Սերվիս»
• տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետ, «Տնտեսագիտություն», «Բնապահպանություն և բնօգտագործում»
• հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետ, «Հաշվապահական հաշվառում և հարկում»
• ֆինանսական ֆակուլտետ, «Ֆինանսներ»
• մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետ, «Շուկայագիտություն (մարքեթինգ)»
• ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետ, «Վիճակագրություն», «Ակտուարական և ֆինանսական մաթեմատիկա», «Տեղեկատվական համակարգեր»՝ մուտքը՝ Պ. Սևակ փողոցից (Քանաքեռ-Զեյթուն համայնք, Պ. Սևակի 77)։
Մեր նորընծա՛ ուսանողներ, դասերի ժամանակացույցին կարող եք ծանոթանալ այստեղ, առկա բակալավրիատի դասացուցակներին՝ այստեղ։
Առկա մագիստրատուրայի սիրելի՛ 1-ին կուրսեցիներ, հիշեցնենք, որ ձեր դասերը կմեկնարկեն սեպտեմբերի 8-ին, իսկ դասացուցակները կհրապարակվեն դասերի մեկնարկից 7 օր առաջ։
Բուհի ուսումնական գործընթացին առնչվող ընթացիկ նորություններին կարող եք հետևել ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում և ֆեյսբուքյան էջում։

Дорогие первокурсники! 1-ого сентября стартует новый 2022-2023 учебный год, и АГЭУ готов принять вас с распростертыми объятиями. Как всегда, местом встречи является гостеприимный двор университета (вход со стороны ул. А. Манукяна, со стороны ворот), откуда в 9:00 вас проводят в аудитории. Первокурсников факультета информатики и статистики руководство вуза встретит в здании университета по следующему адресу: ул. П. Севака, 77 (община Канакер-Зейтун). Начало занятий – в 09:00, длительность – 80 минут.
Представляем вашему вниманию корпуса университета по направлениям подготовки:
· Факультет управления: “Управление”, “Туризм”, “Сервис”.
· Факультет регулирования экономики и международных экономических отношений: “Экономика”, “Экология и природопользование”.
· Факультет бухгалтерского учета и аудита: “Бухгалтерский учет и налогообложение”.
· Финансовый факультет: “Финансы”.
· Факультет маркетинга и организации бизнеса: “Маркетинг”.
· Факультет информатики и статистики: “Статистика”, “Актуарная и финансовая математика”, “Информационные системы” (вход со стороны ул. П. Севака, Канакер-Зейтун, ул. П. Севака, 77).
Дорогие первокурсники! С графиками занятий можете ознакомиться здесь, а расписания доступны по ссылке.
Дорогие студенты первого курса магистратуры очной формы обучения! Напоминаем, что ваши занятия стартуют 8-ого сентября, а расписания будут опубликованы за 7 дней до начала уроков.
За текущими событиями учебного процесса вуза можете следить на официальном сайте АГЭУ и странице АГЭУ в соцсети ФЕЙСБУК.