Ի գիտություն ՀՊՏՀ մագիստրատուրայի դիմորդների
Հարգելի դիմորդներ, հիշեցնում ենք, որ ՀՊՏՀ-ում շարունակվում է բուհի կողմից ուսման վարձի մասնակի զեղչի կիրառմամբ /վճարովի/ առկա ուսուցմամբ մագիստրոսի կրթական ծրագրով 2020-2021 ուսումնական տարվա ընդունելությունը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, սույն ընդունելությունն իրականացվելու էր երկու փուլով. օգոստոսի 1-ից մեկնարկել է երկրորդ փուլը, որը կտևի օգոստոսի 26-ը ներառյալ:
ՀՊՏՀ-ում մագիստրոսական կրթության բոլոր մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում՝ հետևյալ հղումով:
Հիշեցնենք, որ հայտագրումն իրականացվում է առցանց և կարող եք հայտագրվել հետևյալ հղումով:
Նշենք նաև, որ այս տարի, ի թիվս մի շարք նախկինում առկա մագիստրոսական կրթական ծրագրերի, ներդրվել են նաև 11 նոր մագիստրոսական ծրագրեր, որոնք իրականացվում են աշխատաշուկայի խոշոր և հեղինակավոր ընկերությունների, ինչպես նաև պետական կառույցների հետ համագործակցությամբ:Հարցերի դեպքում կարող եք գրել հատուկ այս տարվա ընդունելության համար բացված «ՀՊՏՀ դիմորդ 2020-2021» ֆեյսբուքյան խմբում, որտեղ ձեր հարցերը կպարզաբանեն հանձնաժողովում ընդգրկված խորհրդատուները, ինչպես նաև զանգահարել ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողով՝ 010 58-94-43 հեռախոսահամարով:

К сведению абитуриентов, поступающих в магистратуру АГЭУ
Уважаемые абитуриенты! Напоминаем, что в АГЭУ продолжается набор на платные места в магистратуру очной формы обучения на 2020-2021 учебный год с предоставлением частичной скидки со стороны вуза.
Как было сообщено ранее, данный набор проводится в два этапа: с 1-ого августа стартовал второй тур приема, который продлится до 26-ого августа включительно.
С подробностями магистерского образования в АГЭУ можете ознакомиться на официальной странице АГЭУ, перейдя по данной ссылке.
Напоминаем, что подача заявок осуществляется в режиме онлайн. Заявки можно подать, перейдя по данной ссылке.
Отметим также, что в этом году, в дополнение к действующим магистерским программам, было внедрено 11 новых магистерских программ, которые реализуются в рамках сотрудничества с крупными предприятиями на рынке труда и государственными организациями. В случае вопросов можете связаться с нами через специально созданную для приема в этом году группу в социальной сети “Фейсбук” «ՀՊՏՀ դիմորդ 2020-2021», где на ваши вопросы ответят консультанты приемной комиссии, а также позвонить в приемную комиссию АГЭУ по телефону 010 58-94-43.