Միջազգային ուսանողական մրցույթի ու ամառային դասընթացի հրավեր
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է միջազգային նոր մրցույթների մասին. դրանց ծանոթացեք ստորև:
«Արևելյան գործընկերության քաղաքականության ապագան» թեմայով ԱլԳ երկրների ուսանողական էսսեների մրցույթ
Լեհաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության և Լիտվայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության հետ համագործակցությամբ ԵՄ Արևելյան գործընկերության (ԱլԳ) 10-ամյակի տոնակատարման շրջանակներում ազդարարվել է «Արևելյան գործընկերության քաղաքականության ապագան» թեմայով ԱլԳ երկրների ուսանողական էսսեների մրցույթի մեկնարկը։ Մրցույթին մասնակցել ցանկացողները կարող են հայտերը մինչև ս.թ. ապրիլի 5-ը ներկայացնել ՀՀ-ում Լեհաստանի Հանրապետության դեսպանություն։
Ամառային դասընթացներ (Ռումինիա)
Ռումինիայի ազգային կրթության նախարարությունը Ռումինիայի տարբեր համալսարաններում օտարերկրյա քաղաքացիների համար  կազմակերպում  է ամառային դասընթացներ: Ավելին՝ այստեղ:

Международный студенческий конкурс и приглашение на летние занятия
Официальный сайт министерства образования и науки РА информирует о новых международных конкурсах. Информацию о них представляем ниже.
Конкурс студенческих эссе стран ВП на тему "Будущее политики Восточного партнерства"
В рамках партнерства между министерствами иностранных дел Республики Польша и Литовской Республики, по случаю 10-летия празднования Восточного партнерства СЕ, дано начало конкурсу студенческих эссе на тему "Будущее политики Восточного партнерства"
Желающие принять участие в конкурсе могут представить заявки до 5-ого апреля с.г. в Посольство Республики Польша в РА. Подробности здесь.
Летние занятия (Румыния) для иностранных граждан
Министерство национального образования Румынии организует летние занятия в различных университетах для иностранных граждан. Больше здесь.