Ուսումնական պրակտիկա` «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոցում»
Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոցը Մոսկվայում մեկնարկում է միջազգային ուսումնական պրակտիկայի ձմեռային փուլը։
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողները կարող են մասնակցել «Study Tour Experience» ուսումնական պրակտիկայի ծրագրին՝ առցանց ձևաչափով։
«Study Tour Experience»-ը եզակի նախագիծ է, որը նախատեսում է դասընթացներ՝ ուղղված տնտեսության, միջազգային հարաբերությունների, բիզնեսի և կառավարման, ֆինանսների և իրավունքի, մարքեթինգի և հաղորդակցության, հոգեբանության, սոցիոլոգիայի և քաղաքագիտության ոլորտներում գիտելիքների խորացմանը:
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողների համար մասնակցությունը անվճար է։
Ծրագիրն իրականացվելու է ռուսերենով և անգլերենով՝ 2021թ․փետրվարի 15-20-ը։ Դասընթացներն անցկացվելու են հետևյալ ուղղություններով՝
• Բիզնես և կառավարում
• Մարքեթինգ և հաղորդակցություն
• Ֆինանսներ և իրավունք
• Միջազգային տնտեսագիտություն և քաղաքականություն
• Ֆինանսներ և վիճակագրություն
• Սոցիալական և քաղաքական գիտություններ
• Ճանաչողական գիտություններ
• Պատմություն և մշակույթ
Ծրագրի ավարտից հետո տրվում է հավաստագիր։
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է գրանցվել այստեղ, որից հետո՝ շարունակել գրանցումը ձեր էլ-հասցեին ստացված հղումով։ Հայտերն ընդունվում են մինչև 2021 թ․ փետրվարի 8-ը։

Учебная стажировка в Высшей школе экономики (Москва)
Студенты Армянского государственного экономического университета могут принять участие в программе учебной стажировки «Study Tour Experience» в режиме онлайн.
«Study Tour Experience» — уникальный проект, предлагающий широкий выбор междисциплинарных курсов, направленных на углубление знаний в области экономики, международных отношений, бизнеса и менеджмента, финансов и права, маркетинга и коммуникаций, психологии, социологии и политологии.
Для студентов АГЭУ участие в стажировке бесплатное.
Языками обучения являются русский и английский. Программа будет осуществлена в период с 15 до 20 февраля 2021г. Занятия будут проводиться по следующим направлениям подготовки:
• Бизнес и менеджмент
• Маркетинг и коммуникации
• Финансы и право
• Мировая экономика и мировая политика
• Финансы и статистика
• Социальные и политические науки
• Когнитивные науки
• История и культура
По окончании программы участникам будут выданы сертификаты.
Для участия в программе необходимо зарегистрироваться здесь, а затем продолжить регистрацию по ссылке, отправленной на вашу электронную почту. Прием заявок открыт до 8 февраля 2021 г.