Փորձառության հնարավորություն Գերմանիայում՝ կրթաթոշակի տրամադրմամբ
«Կոպեռնիկուս Բեռլին» ասոցիացիան ՀՊՏՀ ուսանողներին հրավիրում է մասնակցելու «Ապագայի առաջնորդներ» փորձառության ծրագրին։
Միջազգային փորձառության ծրագրի նպատակն է մասնակիցների մասնագիտական հմտությունների զարգացումը, ինչպես նաև միջազգային աշխատաշուկայի ներկայացումը։
Բեռլինում գտնվելու ընթացքում դուք կմասնակցեք մի շարք բազմամշակութային միջոցառումների, որը ձեզ հնարավորություն կընձեռի ամրապնդել մասնագիտական հմտությունները։ Մասնակիցները կսովորեն հաղթահարել մի շարք մասնագիտական մարտահրավերներ՝ աշխատել թիմում, արագ կողմնորոշվել բարդ իրավիճակներում, ձեռք բերել առաջնորդի հմտություններ։
Ուսանողները կարող են դիմել լրիվ կամ մասնակի կրթաթոշակ ստանալու համար։
Ծրագիրը տեղի է ունենալու 2021 թ․ հունիսի 28-ից մինչև օգոստոսի 22-ը։
Կրթաթոշակ ստանալու և ծրագրին դիմելու հայտերը ընդունվում են մինչև 2021թ․ փետրվարի 21-ը։ Ծրագրին դիմելու համար անհրաժեշտ է դիմել հետևյալ հղումով:

Возможность стажировки в Германии с предоставлением стипендии
Ассоциация “Берлин Коперникус” приглашает студентов АГЭУ принять участие в программе стажировки “Лидеры будущего”.
Цель международной программы стажировки – развитие профессиональных навыков участников, а также представление международного рынка труда.
Во время пребывания в Берлине вы примете участие в различных поликультурных мероприятиях, что предоставит вам возможность усовершенствовать профессиональные навыки. Участники научатся преодолевать профессиональные вызовы: работать в команде, быстро ориентироваться в сложных ситуациях, а также смогут приобрести лидерские навыки.
Студенты могут подать заявку для получения полной или частичной стипендии.
Сроки программы: 28 июня 2021 г. - 22 августа 2021 г.
Заявки на участие в программе и получение стипендии принимаются до 21 февраля 2021 г. Для участия в программе необходимо подать заявку, перейдя по ссылке.