Տնտեսագիտական համալսարանը հայտարարում է հանրապետական մրցույթ՝ ավարտական դասարանի աշակերտների համար
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը տնտեսագիտական կրթության խրախուսման և զարգացման նպատակով ավագ դպրոցների ավարտական դասարանի (12-րդ դասարան) աշակերտների համար կազմակերպում է հանրապետական մրցույթ։
• Մրցույթին կարող են մասնակցել ավարտական (12-րդ) դասարանների աշակերտները։
• Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև մարտի 10-ը հայտագրվել ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում՝ հետևյալ հղումով։
• Մրցույթի մասնակիցները մարտի 19-ին, ժամը 14։00-ին ՀՊՏՀ գլխավոր մասնաշենքի 315 լսարանում (ք․Երևան, Նալբանդյան 128) պետք է գրեն էսսե, որի վերնագիրը կորոշվի տեղում՝ վիճակահանության արդյունքում։
• Մրցույթին մասնակցությունը չի ենթադրում տնտեսագիտական գիտելիքներ, սակայն աշակերտները պետք է ներկայացնեն տնտեսագիտական կրթություն ստանալու իրենց շարժառիթները։
• Լավագույն աշխատանքներն ընտրելու է համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի 5 անդամից կազմված հանձնաժողովը։
• Լավագույն երեք աշխատանքների հեղինակները կարժանանան 100 000-ական ՀՀ դրամ կրթաթոշակի՝ ՀՊՏՀ ընդունվելու դեպքում, ինչպես նաև կլինեն խրախուսական նվերներ, որոնց կհանձնվեն ապրիլի 2-ին, ժ․13։00-ին ՀՊՏՀ հանդիսությունների սրահում։
• Լավագույն աշխատանքները հրապարակվելու են համալսարանի պաշտոնական կայքում՝ www.asue.am  և  ֆեյսբուքյան էջում, ինչպես նաև տպագրվելու են ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» ամսագրում։

Экономический университет объявляет республиканский конкурс для учеников выпускных классов
Армянский государственный экономический университет с целью продвижения и развития экономического образования организует республиканский конкурс для учеников выпускных классов (12-ый класс) старших школ.
- К участию к конкурсу приглашаются ученики выпускных классов старших школ.
- Для участия в конкурсе необходимо до 10 марта подать заявку на официальном сайте АГЭУ по данной ссылке.
- Участники конкурса должны написать эссе в объеме 2-3 страниц. Место проведения конкурса – АГЭУ (г. Ереван, ул. Налбандяна 128). Тема эссе будет определена в день конкурса путем жеребьевки.
- Лучшие работы будут выбраны конкурсным жюри, состоящим из 5 членов профессорско-преподавательского состава АГЭУ.
- Авторы трех лучших работ получат стипендию в размере 100 000 драмов в случае поступления в АГЭУ, предусмотрены также поощрительные призы.
- Лучшие работы будут опубликованы на официальном сайте АГЭУ www.asue.am и странице в социальной сети “ФЕЙСБУК”, а также в журнале АГЭУ “Тнтесагет”.