Հետազոտողների փոխանակման ծրագրի հրավեր
Ժնևի համալսարանը փնտրում է հետազոտողների, ովքեր ունեն հետազոտական գերազանց հմտություններ, Մարի Սկլադովսկայա-Կյուրի անհատական կրթաթոշակին  (MSCA-IF) դիմելու համար: Նշված ծրագրին դիմելու վերջնաժամկետը սեպտեմբերի 11-ն է: Դիմորդները պետք է ունենան թեկնածուի աստիճան կամ չորս տարվա աշխատանքային փորձ՝ հետազոտությունների ոլորտում (մեկ դրույք): Ծրագրի տևողությունը 12-36 ամիս է և բաց է հետազոտության և նորամուծությունների ոլորտի ցանկացած թեմատիկայի համար:
Դիմորդները հնարավորություն կունենան մասնակցելու վերապատրաստման՝ MSCA-IF դիմում հայտի լրացման վերաբերյալ, հուլիսի 4-ին, Ժնևի համալսարանում:

Приглашение по программе обмена для исследователей
Университет Женевы ищет исследователей, у которых есть безупречные исследовательские способности для обращения на индивидуальную стипендию Марии Склодовская – Кюри (MSCA-IF). Последний срок для обращения на программу 11 сентября. Претенденты должны иметь степень кандидата наук или четырехлетний трудовой стаж в сфере исследований (по полной ставке). Длительность программы 12-36 месяцев и открыта для любой тематики сферы инноваций и исследования.
Претенденты будут иметь возможность участвовать в переподготовке MSCA-IF относительно заполнения заявки, 4 июля в университете Женевы.