Միջազգային գիտագործնական համաժողովի հրավեր
Լուգանսկի ազգային ագրարային համալսարանը գիտնականներին, գյուղատնտեսական ձեռնարկությունների, տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչներին, ասպիրանտներին, շրջանավարտներին, ձեռնարկությունների և կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին, ովքեր հետաքրքրված են Ուկրաինայի գյուղատնտեսության ոլորտի զարգացմամբ, հրավիրում է մասնակցելու «Գյուղատնտեսական կրթություն․ անցյալը, ներկան, ապագան» խորագրով միջազգային գիտագործնական համաժողովին, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 15-16-ը։ ՀՊՏՀ-ն համաժողովի համակազմակերպիչն է, համաժողովին ելույթով հանդես է գալու ՀՊՏՀ տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի վարիչ, տ․գ․դ․, դոցենտ Ֆիրուզա Մայիլյանը։
Կոնֆերանսը նվիրված է Լուգանսկի ազգային ագրարային համալսարանի 100-ամյակին։ Այն անցկացվելու է հեռավար։ Մասնակության հղումը մասնակիցներին կուղարկվի լրացուցիչ։

Приглашение на международную научно-практическую конференцию
Луганский национальный аграрный университет приглашает ученых, представителей сельскохозяйственных предприятий и органов местного самоуправления, аспирантов, выпускников, представителей предприятий и организаций, заинтересованных в развитии сферы сельского хозяйства Украины, принять участие в Международной научно-практической конференции “Сельскохозяйственное образование: прошлое, настоящее, будущее”. Конференция состоится 15-16 ноября 2021 г. АГЭУ является соорганизатором конференции. На конференции выступит заведующая кафедрой теории экономики АГЭУ, д.э.н., доцент Фируза Маилян.
Конференция посвящена 100-летию со дня основания Луганского национального аграрного университета. Конференция будет проведена в дистанционном формате. Ссылка на подключение к конференции будет отправлена участникам заранее.