Շրջայց լաբորատորիայում և «Անօդաչու թռչող սարքերի ուսուցում» դասընթացի ներկայացում
Փետրվարի 27-ին, ժամը 13։00-ին eDrone նախագծի շրջանակներում Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում բացված OED լաբորատորիայում տեղի կունենա շրջայց և «Անօդաչու թռչող սարքերի ուսուցում» դասընթացի ներկայացում՝ բոլոր հետաքրքրված անձանց համար (այդ թվում՝ ուսանողների, դասախոսների, վարչական աշխատակիցների)։
Դասընթացով հետաքրքրված անձինք հնարավորություն կունենան տեղում ծանոթանալ անօդաչու թռչող սարքերի տարբեր քաղաքացիական կիրառություններին, անհրաժեշտությանը և առաջնահերթ կարգով (քանի որ տեղերը սահմանափակ են) գրանցվել դասընթացների 2-րդ փուլին, որը կմեկնարկի մարտի 2-ին։
Հիշեցնենք, որ eDrone նախագիծն իրականացվում է «Էրազմուս +»-ի Կարողությունների զարգացմանը միտված գործընկերային ծրագրեր (ՀԳ 2)-ի շրջանակներում։ Ծրագրի նպատակը նոր ուսումնական միջավայրի հիմնումն է, որը միտված է մասնագիտական գործունեության մեջ անօդաչու թռչող սարքերի տեխնոլոգիաների կիրառման կարողությունների զարգացման հնարավորությունների ընդլայնմանը:

Посещение лаборатории и презентация курса «Обучение БПЛА»
27 февраля, в 13:00, в лаборатории ОED в Национальном политехническом университете Армении состоится экскурсия и презентация «Обучение БПЛА» для всех заинтересованных сторон (включая студентов, преподавателей, администраторов) .
Лица, заинтересованные в курсе, получат возможность ознакомиться с различными видами использования, необходимостью и приоритетом гражданских объектов, беспилотных летательных аппаратов во время второго этапа обучения, который начнется 2 марта.
Вы можете зарегистрироваться на мероприятие, перейдя по ссылке. Подробнее об eDrone вы можете прочитать в разделе «Международные программы» официального сайта АГЭУ.