Առցանց վերապատրաստման շաբաթին հրավիրվում են մասնակցելու դասախոսներն ու վարչական աշխատակիցները
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Թիմիշոարայի Արևմտյան համալսարանի (Ռումինիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն՝ ՀՊՏՀ վարչական և դասախոսական անձնակազմին հնարավորություն կտրվի հոկտեմբերի 5-9-ը մասնակցել աշխատակազմի առցանց վերապատրաստման շաբաթին:
Վիրտուալ անձնակազմի վերապատրաստման շաբաթը թիրախավորում է բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների այն անդամներին, որոնք հետաքրքրված են ուսումնասիրելու Եվրոպայում և ամբողջ աշխարհում բարձրագույն կրթության ոլորտում «Էրազմուս» ծրագրի մարտահրավերներն ու հնարավորությունները, միջազգայնացման գործընթացը:
Վիրտուալ անձնակազմի վերապատրաստման շաբաթվա ընթացքում իրականացվելու են սեմինարներ՝ բուհերի միջազգայնացման, Թիմիշոարայի Արևմտյան համալսարանի և գործընկեր բուհերի համագործակցության շրջանակների և այլ թեմաների շուրջ։ Վերապատրաստման շաբաթը հնարավորություն է լավագույն փորձով կիսվելու և նոր գիտելիքներ ստանալու։ Օրակարգի և քննարկվելիք թեմաների վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկություններ կարող եք ստանալ հետևյալ հղումով։
Էրազմուս վիրտուալ վերապատրաստման շաբաթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև 2020 թվականի սեպտեմբերի 10-ը լրացնել դիմում-հայտը:
Մասնակցությունն անվճար է։
Թիմիշոարայի Արևմտյան համալսարանը (WUT) Արևմտյան Ռումինիայի հիմնական բարձրագույն կրթության և հետազոտական կենտրոնն է: Այն համապարփակ համալսարան է, որը խթանում է որակյալ կրթությունը իր 11 ֆակուլտետներում՝ «Արվեստ և ձևավորում», «Քիմիա», «Կենսաբանություն», «Աշխարհագրություն», «Տնտեսագիտություն և բիզնեսի կառավարում», «Օրենք», «Պատմություն և աստվածաբանություն», «Մաթեմատիկա և համակարգչային գիտություն», «Երաժշտություն և թատրոն», «Ֆիզիկական դաստիարակություն և սպորտ», «Ֆիզիկա», «Քաղաքագիտություն», «Փիլիսոփայություն և կապի գիտություններ», «Սոցիոլոգիա և հոգեբանություն»:
Հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժին՝ erasmus.asue@gmail.com էլեկտրոնային հասցեով։

К участию в неделе онлайн-тренингов приглашаются преподаватели и сотрудники администрации
Согласно договору о сотрудничестве между Армянским государственным экономическим университетом и Западным университетом Тимишоара (Румыния) в рамках программы «Эразмус+» преподавателям и сотрудникам администрации АГЭУ будет предоставлена возможность участия в неделе тренингов. Мероприятие состоится 5-9 октября в режиме онлайн.
Целевая аудитория: сотрудники высших учебных заведений, которые заинтересованы в изучении процесса интернационализации вузов, а также вызовов и возможностей программы «Эразмус» в сфере высшего образования не только в Европе, но и во всем мире.
В рамках мероприятия предусмотрено проведение семинаров по следующим темам: интернационализация вузов, направления сотрудничества между Западным университетом Тимишоара и партнерскими вузами и др. Неделя тренингов является отличной возможностью поделиться передовым опытом и получить новые знания. С графиком мероприятий можно ознакомиться по данной ссылке.
Для участия в неделе тренингов необходимо до 10 сентября 2020 г. заполнить заявку.
Участие в тренинге осуществляется на бесплатной основе.
Западный университет Тимишоара (WUT) — крупнейший вуз Западной Румынии, имеющий статус научно-исследовательского центра. Университет осуществляет образовательные программы на 11-и факультетах: «Искусство и дизайн», «Химия», «Биология», «География», «Экономика и деловое администрирование», «Право», «История и богословие», «Математика и информатика», «Музыка и театр», «Физическое воспитание и спорт», «Физика», «Политология», «Философия», «Социология и психология».
В случае возникновения вопросов можете связаться с отделом международных связей АГЭУ по электронной почте erasmus.asue@gmail.com.