Մարկ Արենը հյուրընկալվելու է ՀՊՏՀ-ում
Արդի հայ արձակագիր, մոսկվաբնակ գործարար Մարկ Արենի հետաձգված այցը Հայաստան և ՀՊՏՀ կկայանա դեկտեմբերի 14-ին, ժամը 12։20-ին, ՀՊՏՀ նիստերի դահլիճում:
ՀՊՏՀ գրամշակութային ակումբը «Հանդիպում ժամանակակից գրողի հետ» նախագծի շրջանակում նախաձեռնում է այս տարեվերջի ամենասպասված միջոցառումը։ Մերօրյա հայ արձակի տպավորիչ ու հետաքրքիր ներկայացուցիչներից մեկի, «Այնտեղ, որտեղ ծաղկում են վայրի վարդեր», «Ռեքվիեմ Հուդայի», «Վիլ-Էվրար» և այլ ստեղծագործությունների հեղինակ Մարկ Արենի հետ հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն թե՛ գրականությանը, թե՛ տնտեսագիտությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Ուզու՞մ ես ծանոթանալ տնտեսագիտության ոլորտի արհեստավարժ մասնագետի և տաղանդաշատ արձակագրի հետ, ավելին իմանալ նրա մասին, պարզել՝ ինչպես կարելի է փայլուն հաջողություններ արձանագրել միանգամից մի քանի ոլորտում, ուրեմն՝ բաց մի՛ թող տարեվերջի այս կարևոր իրադարձությանը մասնակցելու բացառիկ հնարավորությունը։

В АГЭУ примут Марка Арена
Отложенный ранее по уважительной причине визит современного армянского прозаика, российского бизнесмена армянского происхождения Марка Арена в АГЭУ состоится 14 декабря, в 12:20. Встреча пройдет в зале заседаний АГЭУ.
Литературно-культурный клуб АГЭУ в рамках проекта “Встреча с современным автором” инициирует самое долгожданное мероприятие в этом году. В ходе встречи с одним из самых интересных представителей современной армянском прозы, автором произведений “Там, где цветут дикие розы”, “Реквием по Иуде”, “Виль-Эврар” и др. Марком Ареном состоится обсуждение ряда интересных вопросов, касающихся как литературы, так и экономики.
Хотите познакомиться с профессионалом в сфере экономики и талантливым прозаиком, больше узнать о нем, выяснить, как можно добиться успеха в нескольких областях? Тогда не пропустите уникальную возможность принять участие в этом мероприятии.