Հանդիպում ՀՊՏՀ-ում և հուշագրի ստորագրում IDeA հիմնադրամի հետ
Հարգելի գործընկերներ, սիրելի ուսանողներ, ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ սույն թվականի մարտի 21-ին, ժամը 14.00-ին ՀՊՏՀ հանդիսությունների մեծ դահլիճում (Նալբանդյան 128, գլխավոր մասնաշենք, 1-ին հարկ) տեղի կունենա ՀՊՏՀ-ի և «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի միջև փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման հանդիսավոր արարողություն:
Փաստաթուղթը կստորագրեն ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Ռուբեն Հայրապետյանը և IDeA հիմնադրամի տնօրեն Րաֆֆի Պաղճեանը: Հուշագրով սահմանվում է կողմերի միջև համագործակցությունը, որը միտված է Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության զարգացմանն ուղղված ընդհանուր նպատակների իրագործմանը:
Հուշագրի ստորագրման արարողությունից հետո Րաֆֆի Պաղճեանը կներկայացնի հիմնադրամի գործունեության հիմնական ուղղությունները:

Встреча в АГЭУ и подписание меморандума с фондом IDeA
С радостью сообщаем Вам, что 21-ого марта с.г. в 11:00 в зале торжеств АГЭУ (Налбандян 128, главный корпус, 1-ый этаж) состоится торжественная церемония подписания меморандума о взаимопонимании между АГЭУ и фондом “Инициативы развития Армении” (IDeA).
Документы будут подписаны исполняющим обязанности ректора АГЭУ Рубеном Айрапетяном и директором фонда IDeA Рафи Багджяном. Меморандум устанавливает сотрудничество между сторонами, которое направлено на развитие образования и науки в РА и осуществление общих целей.