Հանդիպում-քննարկում՝ ՀՀ ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանի հետ
Սիրելի՛ ուսանողներ, դուք բացառիկ հնարավորություն ունեք մասնակցելու ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից կազմակերպվող հանդիպմանը, որը վարելու է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանը:
Հանդիպումը, որը տեղի կունենա ապրիլի 19-23-ը, կանդրադառնա հետևյալ հարցերին՝
1. Ի՞նչ է կենտրոնական բանկը, ի՞նչի համար են ստեղծվել կենտրոնական բանկերը, ի՞նչ խնդիրներ են լուծում։
2. Ի՞նչ է կենտրոնական բանկի անկախությունը, ինչո՞ւ կենտրոնական բանկերը պետք է անկախ լինեն, կենտրոնական բանկերի անկախության ի՞նչ մակարդակներ կան:
Միջոցառման տեղերը սահմանափակ են, այդ պատճառով ուսանողների ընտրությունն իրականացվելու է մրցույթի արդյունքներով։ Մրցույթին մասնակցելու համար խնդրում ենք լրացնել հետևյալ հարցաթերթը։  Մրցույթին դիմելու վերջնաժամկետն է մարտի 28-ը։

Встреча-дискуссия с председателем ЦБ РА Мартином Галстяном
Дорогие студенты! У вас есть уникальная возможность принять участие во встрече, организуемой ЦБ РА, которую будет вести председатель Центрального банка РА Мартин Галстян.
Встреча будет проведена 23 апреля. Будут обсуждены следующие вопросы:
1. Что представляет собой центральный банк, для чего он создан и какие вопросы он решает?
2. Что представляет собой независимость центрального банка, почему центральные банки должны быть независимыми, какие уровни независимости центральных банков существуют?
Места ограничены, поэтому выбор участников мероприятия будет осуществляться по итогам конкурса. Для участия в конкурсе необходимо заполнить анкету. Последний срок подачи заявок – 28 марта.