Ռումինիայում կայանալիք միջազգային վերապատրաստման շաբաթին մասնակցելու հնարավորություն
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և Ապոլոնիայի (Ռումինիա) համալսարանների միջև կնքված փոխգործակցության պայմանագրի շրջանակում Ապոլոնիայի համալսարանը հրավիրում է մասնակցելու միջազգային վերապատրաստման շաբաթին, որը տեղի կունենա 2023 թ․ մարտի 1-5-ը։
ՀՊՏՀ անձնակազմի ակադեմիական և վարչական աշխատակիցները, վերապատրաստման շաբաթին մասնակցելուց բացի, հնարավորություն կստանան նաև հանդես գալու դասախոսություններով, փորձ փոխանակելու, ինչպես նաև դիտարկելու համագործակցության ընդհանուր ոլորտներն և համատեղ ծրագրերը։
Հագեցած մեկ շաբաթը մասնակիցներին հնարավորություն կտա ձեռք բերելու նոր գիտելիք և ամուր գործընկերային կապեր հաստատելու տարբեր երկրների մասնակիցների հետ։
Ծրագրին մասնակցելու համար վարչական և ակադեմիական աշխատակիցները մինչև ս․թ․ դեկտեմբերի 18-ը, ժամը 23։59 կարող են լրացնել հետևյալ հայտը։

Возможность участия в работе международной недели в Румынии
В рамках договора о сотрудничестве между Армянским государственным экономическим университетом и Университетом Аполонии (Румыния) указанный вуз приглашает принять участие в работе международной недели, которая пройдет 1-5 марта 2023г.
Представители академического и административного состава, кроме участия в работе международной недели, получат также возможность выступить с лекциями, обменяться опытом, а также рассмотреть возможности направлений сотрудничества и осуществления совместных программ.
Насыщенная программа международной недели предоставит участникам возможность получить новые знания, установить крепкие партнерские связи с представителями разных стран.
Для участия в программе представители административного и академического состава должны заполнить следующую заявку до 23:59 18 декабря.