Ուսումնառելու հնարավորություն Ուրալի պետական տնտեսագիտական համալսարանում
Հարգելի՛ ուսանողներ, Ուրալի պետական տնտեսագիտական համալսարանը հայտարարում է 2022 թ. գարնանային կիսամյակի ընդունելություն` ակադեմիական փոխանակման ծրագրերին մասնակցելու համար (առկա և հեռավար (առցանց) ձևաչափերով)։
Փոխանակման ծրագրին կարող են մասնակցել բակալավրիատի և մագիստրատուրայի այն ուսանողները, որոնք սովորում են ՀՊՏՀ առկա կամ հեռակա ուսուցման համակարգում, սակայն փոխանակման ծրագրով ուսումնառելու պահին չեն լինի ավարտական կուրսի վերջին կիսամյակում։ Առկա ձևաչափով սովորել ցանկացող ուսանողները պետք է հոգան ճանապարհածախսը և կեցության ծախսերը։
Առկա և հեռավար կրթական ծրագրերով ակադեմիական փոխանակման համար փաստաթղթերն ընդունվում են մինչև 2022 թ. դեկտեմբերի 1–ը։
Եթե հետաքրքրված եք տվյալ ծրագրով, ապա մանրամասն ծանոթացեք փաստաթղթերի ցանկին, մասնագիտական ուղղություններին և ուսանողի ուղեցույցին։ Ծրագրին մասնակցելու համար մինչև 2022 թ․ դեկտեմբերի 1-ը անհրաժեշտ է լրացնել հետևյալ հայտը։

Возможность обучения в Уральском государственном экономическом университете
Дорогие студенты! Уральский государственный экономический университет объявляет прием на весенний семестр 2022 г. с целью участия в академических программах обмена (по очной и заочной формам обучения).
В программе обмена могут принять участие студенты бакалавриата и магистратуры, обучающиеся в системах очного и заочного обучения АГЭУ, не являющиеся на момент осуществления обмена студентами выпускного курса (последний семестр). Студенты, желающие обучаться в очном формате, должны сами покрыть транспортные расходы и расходы на проживание.
Документы принимаются до 1-ого декабря 2022 г.
Если вас заинтересовала данная программа, можете ознакомиться со списком документов, направлениями подготовки и инструкцией для студента. Для участия в программе обмена необходимо до 1-ого декабря 2022 г. заполнить следующую заявку.