ՉԺՀ բուհերում ուսանելու հնարավորություն
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության հետ միջպետական համաձայնագրի շրջանակում իրականացվում է մրցույթ` Չինաստանի բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում բարձրագույն և հետբուհական կրթություն ստանալու նպատակով: Նախատեսված է 16 կրթաթոշակային տեղ` 6 բակալավրիատ, 7 մագիստրատուրա, 3 ասպիրանտուրա:
Մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ հանրակրթական դպրոցների, միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների և բուհերի շրջանավարտները, ավարտական դասարանում կամ կուրսում սովորող ու օտար լեզուներին տիրապետող ՀՀ քաղաքացիները: Մասնակիցները կարող են դիմել միայն մեկ մասնագիտության և մեկ կրթական աստիճանի համար:

Возможность обучения в вузах КНР
В рамках межгосударственного соглашения между Министерством образования, науки, культуры и спорта РА и Китайской Народной Республикой проводится конкурс с целью получения высшего и поствузовского образования в высших учебных заведениях Китая. По стипендиальной программе предусмотрено 16 мест: 6 в бакалавриате, 7 в магистратуре, 3 в аспирантуре.
В конкурсе могут принять участие выпускники и учащиеся выпускных курсов и классов общеобразовательных школ, средне-специальных учебных заведений и вузов РА, владеющие иностранными языками и являющиеся гражданами РА. Кандидаты могут подать заявку только по одной специальности и только в рамках одной ступени образования.