Դասավանդելու և վերապատրաստվելու հնարավորություն Սալոնիկի Արիստոտելի անվան համալսարանում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և Սալոնիկի Արիստոտելի անվան (Հունաստան) համալսարանների միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում կնքված պայմանագրի համաձայն` ՀՊՏՀ պրոֆեսորադասախոսական և վարչական անձնակազմի անդամները հնարավորություն կստանան առաջադրվելու Սալոնիկի Արիստոտելի անվան համալսարանի փոխանակման մրցույթին։ Մրցութային բոլոր փուլերը հաղթահարելու դեպքում ՀՊՏՀ աշխատակիցները կունենան հնարավորություն՝ դասավանդելու կամ վերապատրաստվելու վերոնշյալ համալսարանում։
Ծրագրով հետաքրքրված դասախոսները մինչև հոկտեմբերի 26-ը, ժամը 23։59 պետք է լրացնեն հետևյալ հայտը,  իսկ վարչական անձնակազմի ներկայացուցիչները՝ հետևյալ հայտը:

Возможность выступить с лекциями и пройти курсы повышения квалификации в Университете имени Аристотеля в Салониках
Согласно договору, заключенному между АГЭУ и Университетом имени Аристотеля в Салониках (Греция) в рамках программы «Эразмус+», представители профессорско-преподавательского и административного состава АГЭУ получат возможность быть номинированными в конкурсе с целью участия в программе обмена Университета имени Аристотеля в Салониках. В случае прохождения всех туров конкурса сотрудники АГЭУ смогут выступить с лекциями или принять участие в тренингах в указанном университете.
Просим представителей профессорско-преподавательского состава, заинтересованных в программе, до 23:59, 26.10.2021г. заполнить следующую заявку, а членов административного персонала – данную заявку.