Դասավանդելու կամ վերապատրաստվելու հնարավորություն Պիրեուսի համալսարանում (Հունաստան)
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և Պիրեուսի (Հունաստան) համալսարանների միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում կնքված պայմանագրի համաձայն` ՀՊՏՀ պրոֆեսորադասախոսական և վարչական անձնակազմի անդամները հնարավորություն կստանան առաջադրվելու Պիրեուսի համալսարանի փոխանակման մրցույթին։ Մրցութային բոլոր փուլերը հաղթահարելու դեպքում ՀՊՏՀ աշխատակիցները կունենան հնարավորություն դասավանդելու կամ վերապատրաստվելու վերոնշյալ համալսարանում։
Ծրագրով հետաքրքրված պրոֆեսորադասախոսական և վարչական անձնակազմի անդամները մինչև ապրիլի 28-ը, ժամը 23։59 պետք է լրացնեն հետևյալ հայտը։
Այս ծրագրի համար մասնակիցների ընտրության գործընթացում առաջնահերթությունը տրվելու է ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի դիմորդներին։

Возможность выступить с лекциями или принять участие в тренингах в Пирейском университете (Греция)
В соответствии с договором, заключенным между Армянским государственным экономическим университетом и Пирейским университетом (Греция) в рамках программы «Эразмус+», представители профессорско-преподавательского и административного состава АГЭУ получат возможность быть номинированными на конкурс обмена Пирейского университета. В случае преодоления всех туров конкурса сотрудники АГЭУ получат возможность выступить с лекциями или принять участие в тренингах в указанном вузе.
Заинтересованные в программе представители профессорско-преподавательского и административного состава должны до 23:59, 28 апреля заполнить следующую заявку.
К участию в конкурсе допускаются только основные работники АГЭУ.
В процессе отбора по данной программе предпочтение будет отдано сотрудникам из филиала АГЭУ в г. Гюмри.