Դասավանդելու կամ վերապատրաստվելու հնարավորություն Վառնայի տնտեսագիտական համալսարանում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և Վառնայի տնտեսագիտական համալսարանների (Բուլղարիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում կնքված պայմանագրի համաձայն` ՀՊՏՀ պրոֆեսորադասախոսական և վարչական անձնակազմի անդամները հնարավորություն կստանան առաջադրվելու Վառնայի տնտեսագիտական համալսարանի փոխանակման մրցույթին։ Մրցութային բոլոր փուլերը հաղթահարելու դեպքում ՀՊՏՀ աշխատակիցները հնարավորություն կունենան դասավանդելու կամ վերապատրաստվելու վերոնշյալ համալսարանում։
Ծրագրով հետաքրքրված դասախոսները մինչև նոյեմբերի 22-ը, ժամը 23։59 պետք է լրացնեն հետևյալ հայտը, իսկ վարչական անձնակազմի ներկայացուցիչները՝ հետևյալ հայտը:

Возможность преподавания или повышения квалификации в Варненском экономическом университете
В соответствии с договором, заключенным между Армянским государственным экономическим университетом и Варненским экономическим университетом (Болгария) в рамках программы «Эразмус+», представители профессорско-преподавательского и административного состава АГЭУ получат возможность быть номинированными на конкурс обмена в Варненском экономическом университете. В случае преодоления всех туров конкурса представители профессорско-преподавательского и административного состава получат возможность выступить с лекциями или пройти курс повышения квалификации в указанном вузе.
Заинтересованные в программе преподаватели должны до 23:59, 22 ноября заполнить следующую заявку, а представители административного состава – следующую заявку.